Nowoczesna dołącza do „Koalicji dla Wrocławia”. Michał Jaros kandydatem na prezydenta?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowoczesna dołączyła do utworzonej na wybory samorządowe „Koalicji dla Wrocławia”. To kolejna, po Zielonych, partia polityczna, która będzie współpracować z koalicją stworzoną przez Platformę Obywatelską. Na konferencji prasowej politycy wszystkich ugrupowań podkreślali, że mają nadzieję na zmiany.

„Koalicja dla Wrocławia” stale się powiększa. Dołączyły do niej ruchy miejskie, m. in. Akcja Miasto i przedstawiciele wrocławskich osiedli. Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku, podkreśla, że Koalicji łączy różne środowiska, dla których ważna jest stolica Dolnego Śląska. 

  • Ten czas, który dzisiaj przed nami, to czas dyskusji o Wrocławiu, o tym, jak ma wyglądać Wrocław w najbliższych latach, nie tylko w tej jednej kadencji, która przed nami. Wrocław nie będzie się kończył na jednej kadencji, bo Wrocław będzie trwał. My chcemy realnego programu dla Wrocławia, programu, który ma w swoich założeniach elementy pewnej wizji, strategii na wiele lat do przodu. Koalicja Obywatelska, ale też Koalicja dla Wrocławia, zobowiązujemy się przed państwem w tej chwili, że przywrócimy bilet aglomeracyjny. To jest nasze wyzwanie, to jest nasze zobowiązanie i to zrobimy – mówi Michał Jaros, poseł na Sejm RP, przewodniczący PO na Dolnym Śląsku. 

  • – To naturalne, że Nowoczesna dołącza do „Koalicji dla Wrocławia”. To naturalne, bo Nowoczesna od samego początku jest częścią Koalicji Obywatelskiej. Wszyscy, którzy tutaj dzisiaj stoją i te środowiska, które reprezentujemy, nas wszystkich łączy to, że mamy wielką nadzieję na zmianę – podkreśla Jolanta Niezgodzka, posłanka na Sejm RP, Nowoczesna. 

Dołączenie Nowoczesnej oznacza, że Koalicja Obywatelska idzie do wyborów samorządowych we Wrocławiu razem. 

  • Idziemy razem, bo chcemy miasta w harmonijnym ruchu. Chcemy miasta mieszkańców, chcemy miasta transparentnego, chcemy miasta równości i miasta ogrodu. Te rzeczy nas łączą. I jestem przekonana, że tak, jak w wyborach parlamentarnych Koalicja Obywatelska wygrała we Wrocławiu, tak teraz w wyborach samorządowych „Koalicja dla Wrocławia” także wygra te wybory. I stoimy tutaj dzisiaj zjednoczeni wokół Michała Jarosa, a nie Jacka Sutryka. Bo mamy Wrocław w naszych sercach – podkreśla Małgorzata Tracz, posłanka na Sejm RP, Zieloni.

Po takich słowach wydaje się, że ogłoszenie Michała Jarosa jako kandydata na prezydenta to tylko kwestia czasu. Sam zainteresowany nie odpowiada jasno na to, kogo poprze Koalicja dla Wrocławia. 

  • Będziemy o tym rozmawiać i będziemy na pewno decydować w najbliższych dniach kogo będziemy popierać. Na pewno są tu przedstawiciele, którzy jasno i wyraźnie zadeklarowali kogo nie poprą, ale nie powiedzieli, kogo poprą. W związku z tym czekamy na ostateczne decyzje wszystkich nas – komentuje Michał Jaros, poseł na Sejm RP, przewodniczący PO na Dolnym Śląsku. 

W poniedziałek 12 lutego mija czas na rejestrację komitetów wyborczych, więc najprawdopodobniej do tego czasu poznamy wszystkich kandydatów w wyborach samorządowych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy