Nowocześniej znaczy wygodniej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie MPK to między innymi 225 tramwajów. Jedynie 40% z nich jest niskopodłogowych. To w perspektywie trzech lat ma się poprawić. Jak przyznają wrocławianie, komfort jazdy nowszymi modelami jest o wiele wyższy.

Pasażerowie zdecydowanie wolą podróże nowymi pojazdami, z uwagi na klimatyzację, wygodę i bezpieczeństwo. Nadal dużym problemem jest zły stan torowisk, ale z biegiem lat komunikacja miejska w stolicy Dolnego Śląska cały czas stara się rozwijać.

Właśnie wspomniane skody oraz Protramy 205WrAs będą modernizowane.

– Tramwaje będą niebieskie, nabiorą współczesnej estetyki – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Pierwsze zmodernizowane pojazd pojawią się na wrocławskich ulicach w ciągu roku. Kolejne, jak zapowiada prezes MPK Krzysztof Balawejder, będą sukcesywnie uzupełniane co trzy miesiące. 

Łącznie będzie ich 46, mowa tu o perspektywie trzech lat. Kosztowało nas to ponad 240 milionów złotych. Nie możemy zaburzyć funkcjonowania komunikacji, dlatego tramwaje będą się pojawiały sukcesywnie  – podsumowuje prezes. 

Zmodernizowane tramwaje będą w całości niskopodłogowe. To oznacza, że osoby z niepełnosprawnościami, a także rodzice z wózkami będą mogły podróżować komunikacją miejską bez przeszkód.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy