Nowości w Przestrzeni Trzeciego Wieku – czerwcowe zajęcia dla seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przestrzeń Trzeciego Wieku w czerwcu przygotowała dla seniorów nowe propozycje i zajęcia. Rusza m.in. projekt „Senior w wielkim mieście”, który polega na tym, że seniorzy będą wychodzić w przestrzeń miejską z pracownikami firm IT i poznawać nowe technologie, na przykład obsługę parkomatów.

– Mamy nadzieję, że ten projekt będzie trwał w nieskończoność i okaże się, że rzeczywiście będzie cieszył się zainteresowaniem seniorów. Firmy sponsorują całe wydarzenie i będzie to polegało na tym, że pracownicy tych firm wychodzą z seniorami w takim zestawie jeden na jeden w przestrzeń miasta. Tam będą mogli w praktyce obsługiwać e-kioski, a całe przedsięwzięcie tego dnia, kiedy będą spotykali się z seniorami, będzie kończyło się na wspólnym ciastku i kawie w kawiarni – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

Wśród propozycji kulturalnych na seniorów czekają występy chórów senioralnych.

– Nie tylko same śpiewy interesują seniorów, ale wiemy o tym, że wrocławscy seniorzy kochają tańczyć i w związku z tym w Restauracji Letniej będziemy mieli bal pod tytułem „W każdym z nas jest dziecko”. Zapraszamy seniorów do tego, żeby się już przebierali za postacie z bajek i myślimy, że to też będzie cudowna zabawa – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

PTW zaprasza seniorów również na Noc Świętojańską na statku, gdzie zaplanowano puszczanie ekologicznych wianków.

– Druga połowa czerwca to urodziny Przestrzeni Trzeciego Wieku, w związku z czym planujemy dużo imprez w plenerze, między innymi będziemy zapraszać seniorów do wspólnego wykonania w przestrzeni miasta zumbę. Koniec czerwca to dni Wrocławia. Już z biurem promocji miasta też wspólnie organizujemy to, żeby seniorzy mogli uczestniczyć w „All Jazz Day”. To też jest związane z tym, że seniorzy uwielbiają słuchać swingu – mówi Katarzyna Delikowska, kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku przy WCRS.

Seniorzy mogą zapisywać się również na zwiedzanie wystawy w Centrum Historii Zajezdnia i wystawy Golgota Wschodu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy