Nowy bulwar przy Księcia Witolda

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znajdujemy się przy ulicy Księcia Witolda, gdzie ma powstać bulwar i trasa spacerowa, które będą się ciągnąć aż do Bulwaru przy Politechnice Wrocławskiej. Na razie jeszcze wszystko jest zaśnieżone, ale już latem mieszkańcy i turyści będą mogli tutaj odpocząć, pospacerować nad Odrą, a także skorzystać z lokalnych restauracji.

Pierwsza część, która powstała przy współpracy miasta i firmy Dom Development jest już gotowa. Nowa promenada to 500 metrów przestrzeni z ławkami i widokiem na Odrę, zlokalizowana w ścisłym centrum miasta między mostami Pomorskim i Sikorskiego. 

Koncepcją naszą i miasta było stworzenie nowego miejsca spacerowego dostępnego dla ogółu społeczeństwa: zarówno mieszkańców, jak i turystów przyjeżdżających do Wrocławia – mówi Andrzej Całka, Dom Development Wrocław, dyrektor ds. przygotowania inwestycji. 

Bulwar ma być miejscem przyjaznym i dostępnym, dzięki szerokim przejściom i łagodnym podjazdom. Wzdłuż trasy nasadzono już drzewa, krzewy i rośliny dekoracyjne, a promenada będzie oświetlana energooszczędnymi latarniami. Przy projekcie współpracowali deweloperzy i Wydział Architektury i Budownictwa. 

Jestem przekonany, że to będzie jeden z lepszych adresów we Wrocławiu- ta część bulwaru. Od mostu Sikorskiego, jeśli uda się ten odcinek zrealizować – a to jest moim zdaniem tylko kwestia czasu – będziemy mogli w sposób nieprzerwany przejść bulwarami aż do Bulwaru przy Politechnice przy wybrzeżu Wyspiańskiego – podkreśla Piotr Fokczyński, dyrektor wydziału i architekt miasta.

Pozostałe fragmenty mają zostać wyremontowane i oddane do użytku przez pozostałych deweloperów do końca września tego roku, a cała trasa powinna być gotowa przed sezonem w następnym roku. Bulwar będzie miejscem odpoczynku, a trasa spacerowa okazją do wielogodzinnych spacerów po Wrocławiu.

Będą to na pewno restauracje, kawiarenki i miejsca odpoczynku, które tam się znajdują. Należy podkreślić, że bulwar w tym miejscu jest najszerszy i zapewnia największą swobodę dla turystów i mieszkańców Wrocławia. Daje możliwość obserwacji Starego Miasta, rzeki Odry z piękną ekspozycją na elementy elektrowni i ulicy Grodzkiej – dodaje Andrzej Całka, Dom Development Wrocław, dyrektor ds. przygotowania inwestycji. 

On ma bardzo dobrą ekspozycję do słońca. Jest ciekawie podzielony na dwa segmenty: pieszy i rowerowy, czyli ścieżkę szybszą i wolniejszą. Doskonale sąsiaduje z parterami budynków, a w nich będą usługi i restauracje – podsumowuje Piotr Fokczyński, dyrektor wydziału i architekt miasta.

Po skończeniu prac, Bulwar przy Księcia Witolda z pewnością będzie się cieszył sporym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy