Nowy dyrektor artystyczny Narodowego Forum Muzyki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Urodził się we Wrocławiu i teraz wraca do domu, a konkretnie do Narodowego Forum Muzyki. Christoph Eschenbach jest pianistą i dyrygentem, w swoim dorobku ma między innymi nagrodę Grammy w kategorii muzyka poważna. Teraz niemiecki artysta będzie dyrektorem artystycznym NFM-u.

– Planów mamy wiele. Chciałbym, żeby orkiestra stała się bardziej znana społeczeństwu i osobom z innych krajów. Oczywiście będę zapraszał znanych muzyków, ale także tych młodych, żeby stworzyć tutaj dobrą współpracę. Kiedy byłem tu we wrześniu, byłem bardzo mile zaskoczony, ile młodych osób było na widowni i jak dobrze rozumieją muzykę. Wierzę, że uda nam się to powtórzyć – podkreśla Christoph Eschenbach, nowy dyrektor artystyczny NFM.

– Cieszę się, że Wrocław staje w równej linii z Waszyngtonem, z Paryżem, z innymi miastami, gdzie Eschenbach był szefem artystycznym orkiestry. Również cieszę się dlatego, że Eschenbach z wielką sympatią i z wielką nadzieją tutaj przychodzi. Liczę na wspaniałe koncerty. Zapraszam wszystkich państwa. Oczywiście to pozycjonuje nasz zespół w gronie najwspanialszych zespołów na całym świecie i z czego jestem dumny, wszyscy wrocławianie powinni być dumni – mówi Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy