– Każdy segment skrzyni będzie przydzielony każdemu, kto będzie chciał tutaj coś porobić na przykład posadzić swoje rośliny, zadbać o nie i udzielać się w naszym ogrodzie społecznym – mówi Maciej Samól, Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń.
– Skrzynie zostaną podzielone dla osób, które zawsze chciały zajmować się ziemią, a nie miały jak, albo dopiero co odkryły pasję do kontaktu z przyrodą – mów Adela Jakielaszek, Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń.
Teren będzie ogólnodostępny dla wszystkich wrocławian, wystarczy się wcześniej skontaktować z Czasoprzestrzenią. Do zagospodarowania jest 120 metrów kwadratowych ogrodu.
– Zapraszamy do kontaktu z nami przez Facebooka lub można zadzwonić do naszego biura i zapowiedzieć swoją wizytę – zaznacza Adela Jakielaszek.
Do dyspozycji osób zainteresowanych ogrodnictwem będzie także kompostownik. Czasoprzestrzeń także planuje warsztaty ekologiczne dotyczące kompostownia, czy tworzenia hoteli dla owadów.
– Jeżeli ktoś nigdy w życiu nie zajmował się ogrodnictwem, to tutaj też pracują osoby, które taką osobę wszystkiego nauczą – dodaje Maciej Samól.
W Czasoprzestrzeni wkrótce zostanie także otwarta warsztatownia, która będzie ogólnodostępna dla mieszkańców.
– Wiemy, że taka przestrzeń jest potrzebna. Wrocławianie będą mogli tu przyjść i skorzystać z narzędzi coś zreperować, coś stworzyć, także przy pomocy osób, które się na tym znają – dodaje Adela Jakielaszek.
Warsztatowania ma zostać otwarta w czerwcu, a w kwietniu rozpoczną się pierwsze porządki tej przestrzeni. Czasoprzestrzeń zaprasza do kontaktu osoby, które chciałyby pomóc tworzyć to miejsce. W te sobotę Czasoprzestrzeń planuje także warsztaty ogrodowe, wszystko jednak będzie zależeć od sytuacji pandemicznej.