Nowy OIOM w szpitalu przy ul. Koszarowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej otworzył nowo wyremontowany Oddział Intensywnej Terapii. Został on wyposażony w nowoczesny sprzęt oraz zwiększyła się liczba łóżek.

– Jest to bardzo nowoczesna intensywna terapia. Posiada 13 stanowisk, wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt. Koszt całej inwestycji, łącznie z respiratorami, wyniósł 12 mln zł. To są środki pochodzące z Unii Europejskiej – mówi Janusz Jerzak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej.

Cieszę się, że miasto Wrocław, samorząd Wrocławia, mógł wyposażyć ten oddział w kardiomonitory. Kwota zakupu nowego sprzętu, to pół miliona złotych – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Dolny Śląsk jest też takim przykładem bardzo dobrej współpracy między samorządem a rządem. Wiele inicjatyw, czy to ze strony samorządowej, czy rządowej w dziedzinie ochrony zdrowia spotyka się ze zrozumieniem, jak i wsparciem ze środków europejskich, które są do dyspozycji samorządu województwa. Z 17,5 mln zł  – 8,1 mln poszło na nowo wyremontowany OIOM – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy