Nowy OIOM w szpitalu przy ul. Koszarowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej otworzył nowo wyremontowany Oddział Intensywnej Terapii. Został on wyposażony w nowoczesny sprzęt oraz zwiększyła się liczba łóżek.

– Jest to bardzo nowoczesna intensywna terapia. Posiada 13 stanowisk, wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt. Koszt całej inwestycji, łącznie z respiratorami, wyniósł 12 mln zł. To są środki pochodzące z Unii Europejskiej – mówi Janusz Jerzak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej.

Cieszę się, że miasto Wrocław, samorząd Wrocławia, mógł wyposażyć ten oddział w kardiomonitory. Kwota zakupu nowego sprzętu, to pół miliona złotych – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Dolny Śląsk jest też takim przykładem bardzo dobrej współpracy między samorządem a rządem. Wiele inicjatyw, czy to ze strony samorządowej, czy rządowej w dziedzinie ochrony zdrowia spotyka się ze zrozumieniem, jak i wsparciem ze środków europejskich, które są do dyspozycji samorządu województwa. Z 17,5 mln zł  – 8,1 mln poszło na nowo wyremontowany OIOM – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy