Nowy punkt szczepień w Hali Widowiskowej w Trzebnicy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Trzebnicy zamieniła się w powszechny punkt szczepień. Pierwszym zaszczepionym został burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima. Punkt będzie działać w weekendy.

– Jestem pierwszą osobą, która w tej hali będzie szczepiona, ale jestem też pierwszą osobą, która wkopała łopatę pod budowę tej hali widowiskowo-sportowej. Szczęście ma wiele wymiarów. Rodzimy się – szczęście, później wszystkie etapy życia to również szczęście – ślub, dzieci, każde spotkanie z drugim człowiekiem. A dzisiaj szczęście zaczyna się po szczepionce – mówi Marek Długozima, burmistrz Gminy Trzebnica.

Burmistrz zachęca do szczepień i pokazał to na swoim przykładzie. Po zaszczepieniu czuł się bardzo dobrze.

– Warto się zaszczepić. Jestem uśmiechnięty, cieszę się, bo pojadę na wakacje i będę mógł odpocząć. Myślę, że dla ludzi powinien to być asumpt do optymizmu w życiu. Chciałbym żebyśmy przestali dzielić się nienawiścią – dodaje Marek Długozima, burmistrz Gminy Trzebnica.

Nowy punkt szczepień, to zasługa przede wszystkim wielu osób.

– Panie, które wizytowały nasz obiekt przyznały, że jest to obiekt wzorcowy. Jest to efekt zaangażowania dużego zespołu ludzi. Burmistrz do realizacji tak ważnego zadania przeznaczył znaczne siły gminy Trzebnica. Jest to nie tylko Urząd Miejski, ale i pracownicy dwóch spółek – zaznacza Daniel Buczak, sekretarz gminy Trzebnica i koordynator punktu szczepień.

– Konkretna liczba szczepionek jest dedykowana do danego punktu. To nie jest kosztem żadnej placówki medycznej. Na chwilę obecną mamy taką liczbę szczepionek, że robimy akcję weekendową, aby usprawnić działanie punktu. To lepiej niż w tygodniu, kiedy wykonujemy po kilka, kilkanaście szczepień. Na kolejne tygodnie mamy Pfizera i szczepionki firmy Johnson&Johnson. Mamy możliwość również rejestracji w punkcie. Robimy listy rezerwowych, czyli jest to ukłon w stronę pacjenta. Wyszedł nowy komunikat, że osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności z opiekunami mogą się zaszczepić poza kolejnością, i w każdym powszechnym punkcie to jak najbardziej obowiązuje – mówi Katarzyna Żmuda-Adamska, prezes Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica.

Obecnie punkt szczepień w hali będzie wykonywał szczepienia w weekendy. Co ważne w punkcie nie obowiązuje rejonizacja. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy z innych gmin.

– W centrum Trzebnicy, w pięknej hali robimy to co jest najważniejsze dla nas – zaszczepienie jak największej liczby osób, żeby wszyscy rozpoczęli wakacje w dobrych nastrojach, ale i przede wszystkim w dobrym zdrowiu, żebyśmy nie zarażali siebie i innych, a także po to, żeby jesień była normalna – mówi Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski.

– Powiem szczerze, że wczoraj przez przypadek zajrzałam na swoje Internetowe Konto Pacjenta, szukałam jak najszybszego terminu i się udało z dnia na dzień umówić.

– Dobrze się czuję i jestem zadowolony. Jak się wszyscy zaszczepimy szybciej to pójdzie i wrócimy do normalności – mówią osoby zaszczepione w nowym punkcie w Trzebnicy.

W ostatni weekend w punkcie szczepień zostało zaszczepionych prawie 400 osób.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy