Nowy respirator. Caritas podarowała oddech

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Każdy respirator jest na wagę złota. Z powodu koronawirusa brakuje sprzętu medycznego na całym Dolnym Śląsku. Teraz, dzięki wrocławskiemu Caritasowi, to ma szansę się zmienić.

Caritas Polska prowadzi akcję „Wdzięczni medykom”. W jej ramach do szpitali na Dolnym Śląsku trafiają respiratory, które ratują życie. Teraz takie urządzenie zostało przekazane Milickiemu Centrum Medycznemu.

– Otrzymać respirator w dzisiejszych czasach, to podarować oddech, otrzymać życie i za ten dar serca bardzo dziękuję w imieniu pracowników i pacjentów – mówi Andrzej Sztandera, wiceprezes Milickiego Centrum Medycznego.

Obecnie sytuacja w placówce w Miliczu jest bardzo trudna.

– W tej chwili mamy 51 łóżek COVID-owych i one praktycznie są zajęte – dodaje Andrzej Sztandera, wiceprezes Milickiego Centrum Medycznego.

Dlatego tak bardzo cieszy sprzęt przekazany przez Caritas.

– Każdy sprzęt, tym bardziej respirator, będzie bardzo potrzebny, ratuje życie i zdrowie, dlatego tym bardziej jeszcze raz wielkie ukłony – podkreśla Sławomir Strzelecki, starosta powiatu milickiego.

Caritas Polska przekazała także w maju respirator wojskowemu szpitalowi we Wrocławiu. Obecnie na Dolnym Śląsku jest wolnych blisko 30 respiratorów, jednak te dane z minuty na minutę się zmieniają. Akcja „Wdzięczni medykom” wspiera służbę zdrowia w całej Polsce.

– My pragniemy im przyjść z tą pomocą chociaż w ten sposób, ofiarując sprzęt. Urządzenie, które pomoże im w walce z wirusem i do ratowania ludzkiego życia. W miejsce, gdzie jest niezbędny i będzie ratował drugiego człowieku – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

Caritas Polska ma w planach podarowanie jeszcze trzech respiratorów dla dolnośląskich szpitali. Przekazanie kolejnego sprzętu ma odbyć się w przyszłym tygodniu.
 

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy