Nowy rok szkolny a bezpieczeństwo w szkołach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Początek nowego roku szkolnego coraz bliżej. Wciąż pozostaje jednak dużo wątpliwości odnośnie do tego, jak będą funkcjonowały placówki oświatowe. Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo, do wrocławskich szkół dostarczono zapas środków ochrony osobistej.

1 września dzieci wrócą do szkół i przedszkoli, jednak ten rok szkolny będzie zupełnie inny od poprzednich. Dla placówek oświatowych i opiekuńczych wyznaczono specjalne procedury, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa i ograniczyć możliwość ewentualnego przenoszenia koronawirusa. Jedną z podstawowych zasad będzie dezynfekcja, dlatego na wniosek wojewody dolnośląskiego szkoły zostały wyposażone w środki zabezpieczające.

Dostarczamy środki ochrony osobistej, w głównej mierze są to płyny dezynfekujące i maseczki ochronne do wszystkich szkół na terenie Wrocławia – mówi major Łukasz Bogdał, zastępca dowódcy 161. Batalionu Lekkiej Piechoty.

Odkażamy, myjemy co się da. Covid zrujnował Nam wszystkie plany, jakie mogły być. W związku z tym szkoła stara się już przez całe wakacje, aby spełnić wszelkie wymogi zarówno  sanepidu, jak i te odgórne ministerstwa – mówi Lucyna Pol, kierownik administracji w Szkole Powiatowej nr 97 im. Jana Brzechwy we Wrocławiu.

Wojska Obrony Terytorialnej codziennie rano pobierają z magazynu nowy przedział środków ochrony osobistej i rozwożą do wskazanych szkół. We Wrocławiu zaopatrzone zostaną wszystkie placówki. Oprócz tego, same szkoły starają się wprowadzać takie zmiany, które podniosą poziom bezpieczeństwa dzieci.

Planowana jest dezynfekcja, zgodnie z wytycznymi, mniej więcej co godzinę. Nauczyciel będzie wyposażony w płyn i dzieci wychodząc na przerwę, będą miały później odkażane rączki. Obiady będą serwowane dzieciom z podziałem na wyznaczone godziny – dodaje Lucyna Pol, kierownik administracji w Szkole Powiatowej nr 97 im. Jana Brzechwy we Wrocławiu.

Dodatkowo w klasach nie może być na przykład dywanu i maskotek, dlatego że tych przedmiotów nie da się zdezynfekować. Według zaleceń uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi, a także przynosić do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Oprócz tego zachowany ma być dystans, a w szkole powinna być wydzielona izolatka. 

Na pewno sklepik ruszy, z tym, że tutaj będziemy musieli dostosować wymogi odległościowe, czyli jedna osoba będzie przebywała w sklepiku – zaznacza Lucyna Pol, kierownik administracji w Szkole Powiatowej nr 97 im. Jana Brzechwy we Wrocławiu.

Na razie nie wiadomo, czy dzieci będą musiały nosić maseczki w szkole.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy