Nowy sezon i bogata oferta warsztatowa. Jesień w Teatrze Lalek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Teatr Lalek od lat cieszy się popularnością wśród najmłodszych i wśród dorosłych. W tym sezonie gra największe hity i ma bogatą ofertę edukacyjną.

Zaczynamy listopad od „Ojeji” – to przedstawienie duetu twórczego: Maria Wojtyszko i Jakub Krofta. To przedstawienie zostało obsypane nagrodami na Festiwali Małych Prapremier w Wałbrzychu, dlatego wracamy do tego tytułu właśnie teraz – mówi Piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

Poza tym na młodych i starszych widzów czeka „Motyl”, który na scenie pojawi się pod koniec miesiąca, a także „Burza” Szekspira w reżyserii Marka Zakosteleckiego – czeskiego reżysera i scenografa, który we wrocławskim Teatrze Lalek znany jest na przykład z „Lalki” inspirowanej wydarzeniami z życia Franza Kafki. 

Dla młodzieży i dorosłych w ostatni weekend listopada gramy przedstawienie „Sam” – mówi Piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się warsztaty, kierowane do najmłodszych widzów Teatru Lalek. 

Cykl warsztatowy „Kolory” realizowany we współpracy z wrocławską Fundacją T:. To propozycja dla dzieci 9 miesiąca życia do 2 lat i są to warsztaty sensualne – mówi Katarzyna Krajewska z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

Oznacza to, że w trakcie warsztatów dzieci doświadczają tego, co ich otacza więcej niż jednym zmysłem – oglądają, słuchają, dotykają, wchodzą w interakcję z prowadzącymi i odbierają bodźce całym ciałem. 

Cykl dla dzieci nico starszych, w wieku przedszkolnym, „Migrajki”. To są warsztaty teatralno-muzyczne z wykorzystaniem języka migowego. Warsztaty są współprowadzone przez grającą na pianinie instruktorkę zajęć Gordonowskich i choreografkę pracującą z językiem migowym – mówi Katarzyna Krajewska z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

Na zajęciach dzieci poznają piosenki i uczą się języka migowego, który wykorzystywany jest nie tylko jako komunikat, ale także ruch sceniczny. 

Tutaj radzę wcześniej zarezerwować sobie miejsca, bo jest wielu, wielu chętnych – mówi Piotr Soroka z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

Cały czas działa nasza warsztatowa grupa teatralna „Robimy”. Grupa jest przeznaczona dla młodzieży powyżej 13 roku życia, Jest to kolejny stały cykl, tym razem poniedziałkowy. Grupa pracuje przez cały ro. I zwykle jest tak, że w czerwcu odbywa się pokaz spektaklu albo performancu, który jest efektem całorocznej pracy warsztatowej – mówi Katarzyna Krajewska z Wrocławskiego Teatru Lalek. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy