Nowy sprzęt pomoże PWr badać nowotwory

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Politechnice Wrocławskiej laboratorium pod kierownictwem prof. Marcina Drąga otrzymało nowe urządzenie. Hyperion to sprzęt, który pomoże w badaniach nowotworów, a także COVID-19.

Nowy system jest w stanie badać ponad 40 parametrów tkanki. Mając jej obraz urządzenie może precyzyjnie badać zależności poszczególnych białek. Projektem, w którym wykorzystywany będzie system Hyperion jest przeciwdziałanie COVID-19. Badania naukowców PWR-u skupią się na współpracy ze szpitalami, które będą dostarczać na Politechnikę próbki krwi ozdrowieńców.

Dzięki badaniom osób, które wyzdrowiały z koronawirusa lekarze będą mogli wcześniej zaradzić powikłaniom wywołanym przez te chorobę. Za pomocą nowego urządzenia będzie możliwa również lepsza analiza komórek nowotworowych. W realizacji tego naukowcy Politechniki będą ściśle współpracować z onkologami z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Obecnie system Hyperion wykorzystuje się w najlepszych ośrodkach badawczych na świecie do analizy np. tkanek nowotworowych, dzięki czemu możliwe staje się znaczenie dokładniejsze poznanie rozwoju tej choroby.
 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy