Nowy sprzęt pomoże PWr badać nowotwory

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Na Politechnice Wrocławskiej laboratorium pod kierownictwem prof. Marcina Drąga otrzymało nowe urządzenie. Hyperion to sprzęt, który pomoże w badaniach nowotworów, a także COVID-19.

Nowy system jest w stanie badać ponad 40 parametrów tkanki. Mając jej obraz urządzenie może precyzyjnie badać zależności poszczególnych białek. Projektem, w którym wykorzystywany będzie system Hyperion jest przeciwdziałanie COVID-19. Badania naukowców PWR-u skupią się na współpracy ze szpitalami, które będą dostarczać na Politechnikę próbki krwi ozdrowieńców.

Dzięki badaniom osób, które wyzdrowiały z koronawirusa lekarze będą mogli wcześniej zaradzić powikłaniom wywołanym przez te chorobę. Za pomocą nowego urządzenia będzie możliwa również lepsza analiza komórek nowotworowych. W realizacji tego naukowcy Politechniki będą ściśle współpracować z onkologami z Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Obecnie system Hyperion wykorzystuje się w najlepszych ośrodkach badawczych na świecie do analizy np. tkanek nowotworowych, dzięki czemu możliwe staje się znaczenie dokładniejsze poznanie rozwoju tej choroby.
 

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy