Nowy system segregacji śmieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do końca 2020 r. wszyscy wrocławianie będą musieli segregować bioodpady. Już teraz śmieci biodegradowalne odbierane są z osiedli w centrum miasta - do podstawienia odpowiednich pojemników została jeszcze Fabryczna.

Do 4 listopada wszystkie pojemniki powinny już stać, czyli listopad to będzie miesiąc, kiedy cały Wrocław i wszyscy przedsiębiorcy objęci systemem będą mieć pojemniki do segregacji – przypominam, że teraz jest to już obowiązek. Do listopada jeszcze mamy czas, żeby się przyzwyczajać – chodzi o dzielnice, które np. Tak jak Krzyki podstawiamy. Nie wszędzie są pojemniki – jak ktoś nie ma pojemnika, niech wrzuca do pojemnika na odpad zmieszany jak będzie- wówczas do pojemnika na BIO – mówi Dorota Witkowska.

Śmieci sortujemy tak jak do tej pory dzieląc je na szkło, tworzywa sztuczne typu wielomateriałowe, metal oraz odpady zmieszane

No i dochodzą nam BIO, wcześniej były odpady zielone zbierane w workach, ewentualnie w pojemnikach. W tej chwili będą odpady BIO, czyli odpady zarówno z ogrodów – jak również odpady kuchenne z wyłączeniem kości i mięsa – dodaje Dorota Witkowska.

Zmienił się system segregacji, zmieniły się zasady obliczania opłaty – zmiana dotyczy głównie nieruchomości niezamieszkałych oraz mieszanych – ich właściciele muszą pamiętać o złożeniu deklaracji śmieciowej.

W przypadku nieruchomości typowo zamieszkałych – tam nie ma obowiązku składania deklaracji urząd sam będzie wysyłał informacje o zmienionej wysokości opłaty, a w przypadku przedsiębiorców – tu przedsiębiorca sam musi zdecydować czy chce być objęty systemem, do czego oczywiście zachęcamy, czy chce z tego systemu wyjść i to jest ten ostateczny termin, żeby się określić – mówi Dorota Witkowska.

Deklarację śmieciową należy złożyć do 10 października w Urzędzie Miasta lub w Centrum Obsługi Podatnika

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy