Nowy uczeń mops Drops! Wrocław pierwszym miastem z programem „Pies w szkole”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pies w szkole? Tak, to możliwe. Tutaj możecie państwo poznać nowego ucznia szkoły podstawowej przy ulicy Górnickiego we Wrocławiu. Jest to mops Drops, a uczniowie podkreślają, że ten pies ma moc terapeutyczną.

Mops Drops ma siedem lat i dwa razy w tygodniu przychodzi do biblioteki ze swoją panią. Pupil już w pierwszych sekundach swojego pobytu w szkole stał się najlepszym przyjacielem dzieci.

– Ten pies jest bardzo słodki i to był bardzo dobry pomysł, by go przyprowadzić, by pomagał dzieciom wybierać książki. Dla mnie to świetny pomysł – mówi Ania, uczennica Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu.

– Można przyjść, pogłaskać go. Na przykład, kiedy czytasz książkę, on może obok ciebie stać i możesz go głaskać. To jest chyba najprzyjemniejsze – dodaje Kuba, uczeń Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu.

– Można sobie z nim spędzić fajnie czas – dodaje Wojtek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu. 

We Wrocławiu wystartował pierwszy w Polsce taki pilotażowy program „Pies w szkole”.

– Postanowiłam zaangażować Dropsa w ten projekt, ponieważ uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Sama mam troje dzieci i wiem, jak bardzo lubią zabawy z psem, jak bardzo dużo daje im kontakt z naszym zwierzakiem. Uznałam, że Drops może pomóc także innym dzieciom – mówi Katarzyna Podgórska, nauczyciel, bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu.

– Badania prowadzone przez profesora z Uniwersytetu Wiedeńskiego, przez dwadzieścia ostatnich lat, wykazują, że jeśli pies jest obecny w szkole, dzieci są o wiele spokojniejsze, spada napięcie i spada agresja – podkreśla Barbara Borzymowska, rzecznik prezydenta Wrocławia ds. zwierząt.

– Jest to pies niezwykły, Drops jest zwierzęciem, które mam nadzieję, ułatwi dzieciakom powrót do szkoły po tej nauce zdalnej, po tym okresie pandemicznym – Rafał Just, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu.

Głównym celem projektu „Pies w szkole” jest właśnie pomoc w zredukowaniu stresu związanego z powrotem uczniów do szkoły po pandemii, a także wsparcie w nawiązywaniu kontaktów i umileniu nauki.

– Nie ma takiej opcji, aby do każdej szkoły wprowadzono terapeutów, którzy pomogą w przeprowadzaniu zajęć z dzieciakami. Nikt za to nie zapłaci, jest to bardzo drogie – psi terapeuta nie kosztuje. On, wchodząc do szkoły ,przyniesie to wszystko, o czym wspomniałam, w związku z tym jest to kapitalna opcja na pomoc dzieciom – dodaje Barbara Borzymowska, rzecznik prezydenta Wrocławia ds. zwierząt.

– Samo głaskanie Dropsa jest źródłem ogromnej frajdy, radości i na pewno spokoju. Dzieci wspominają, jakie ma miękkie futerko i o to chodzi, żeby wprowadzić coś innego do tej szkolnej rzeczywistości – dodaje Katarzyna Podgórska

Pilotażowy program „Pies w szkole” potrwa do końca tego roku szkolnego, jednak od września możliwe, że w innych szkołach we Wrocławiu pojawią się czworonogi.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy