Nowy wrocławski aquapark na Psim Polu coraz bliżej. Wmurowano kamień węgielny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Psim Polu we Wrocławiu powstaje mini aquapark. Jest to obiekt bliźniaczy aquaparku, który ostatnio powstał na Brochowie. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 18 kwietnia.

Nowy aquapark powstaje przy ul. Wilanowskiej i planowo ma być gotowy do końca 2023 roku, a oddany do użytku na początku 2024 roku. 

Pomysł jest taki, aby obudować aquapark główny, który znajduje się przy ul. Borowskiej satelitami. Satelita południowa, czyli zestaw basenów na Brochowie już powstał, teraz powstaje satelita wschodnia, czyli basen dla Psiego Pola. Chcielibyśmy, aby jeszcze powstała satelita północna dla północnych osiedli i wreszcie satelita zachodnia, na zachodzie Wrocławia. Wówczas będziemy mogli mówić o tym, że mamy we Wrocławiu taką kompletną sieć basenów dostępną dla mieszkańców na wyciągnięcie ręki – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W środku pojawią się basen pływacki, basen rekreacyjny, strefa fitness jak również saunarium, na zewnątrz również powstanie basen pływacki i strefa rekreacyjna. Obiekt będzie nowoczesny i energooszczędny. Zostaną na nim zamontowane panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

W związku z powyższym szacujemy, że między majem a wrześniem właściwie ten aquapark będzie samowystarczalny, nie będzie potrzebował żadnych innych mediów. Oczywiście jest jeszcze 8 miesięcy, gdzie będziemy musieli skądś te media wziąć. W związku z tym będziemy albo kupować tani gaz i z kogeneracji produkować prąd i ciepło lub z cieplika miejskiego, bo tutaj też mamy podłączenie przez firmę kogeneracyjną – mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Koszt tej inwestycji to 40 mln zł. Inwestycja powstaje na terenie o powierzchni ponad 9 tys. metrów kwadratowych. W tej chwili została ona już zrealizowana w 60%.

Konstrukcja żelbetowa jest już praktycznie zakończona, będą tylko obudowy i cała obudowa obiektu. Natomiast baseny, które są zewnętrzne też już są realizowane. Jesteśmy można powiedzieć nad harmonogramem wszystkich robót – mówi Ireneusz Organista, kierownik budowy.

Wrocławski Park Wodny cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Wrocławia i turystów. W 2022 roku z jego usług skorzystało 2 mln osób.

– Mieszkańcy bardzo chcą korzystać z naszych usług. Jesteśmy rentowni, przynosimy zyski i dzięki tym zyskom jesteśmy samowystarczalni i mamy zdolność kredytową do budowy kolejnych tego typu obiektów – mówi Grzegorz Kaliszczak.