– Porządkujemy trochę sprawy, żeby być lepiej rozumianym z zewnątrz na przykład, jak studenci przychodzą do nas, żeby studiować informatykę, czyli kierunek, na który zwykle idą najlepsi kandydaci na studia. Chodzi o to, aby studenci mieli jasność, po jaką ofertę sięgają. Oprócz porządkowania spraw, to jest również zapewnienie naukowcom tego, aby mogli sami się nawzajem oceniać i rywalizować między sobą w swojej grupie, w celu budowania tożsamości i zwiększania poziomu – mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.
– Chcemy podejść trochę inaczej do nauczania, bardziej nowocześnie. Położymy duży nacisk na samodzielną pracę studentów, na kształcenie poprzez realizowanie projektów. Nie takie typowe, szkolne zajęcia, jak wykład, ćwiczenia. Będą duże zmiany jeśli chodzi o proces nauczania, samą infrastrukturę dydaktyczną no i nowe kierunki kształcenia – mówi prof. Tadeusz Więckowski, dziekan Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PWr.
– To po prostu robienie czegoś od nowa. Podsumowujemy sukcesy, to do czego doszła uczelnia na przykład w obszarze informatyki przez dekady, żeby wyznaczyć sobie nowe cele. Jest to wygodne narzędzie, aby zacząć pracę od nowa – dodaje prof. Arkadiusz Wójs.
– Przyjęliśmy ponad tysiąc nowych studentów i na obecną chwilę cała liczba studentów jaką mamy to 5 tysięcy, przy czym przyjęliśmy również studentów nie tylko we Wrocławiu, ale również w Wałbrzychu i Jeleniej Górze. Tam przyjęliśmy 120 studentów – dodaje prof. Tadeusz Więckowski.