O czym śnią lemury?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dlaczego wielbłąd ma garb, a fenek duże uszy? Od poniedziałku 8 czerwca wszyscy miłośnicy wrocławskiego zoo mają szansę dowiedzieć się ciekawostek o zwierzętach w trakcie zwiedzania z edukatorem.

„Daj się oprowadzić” to nowa usługa wrocławskiego zoo. Od poniedziałku do piątku w małej grupie można zwiedzić ogród razem z edukatorem.

Zwiedzanie polega na takiej pogadance, na opowieściach na temat zwierząt, ciekawostkach. Oprócz tego opowiadamy o konkretnych gatunkach, mówimy o misji zoo i naszych działaniach. Tłumaczymy również dlaczego zwierzęta hodujemy, czasami też zdradzamy ich imiona – wyjaśnia Monika Bielec, edukator ZOO Wrocław.

Do wyboru są trzy różne tematy i trasy zwiedzania. Temat „mieszkańcy pustyń i terenów trawiastych” dotyczy przystosowania zwierząt do życia w trudnych warunkach, ścieżka „mieszkańcy wód” poświęcona jest rybom i zwierzętom wodnym, z kolei „mieszkańcy lasów”, to wycieczka przez lasy strefy umiarkowanej i tropikalnej, które zamieszkują bardzo zróżnicowane gatunki jak niedźwiedzie brunatne, wilki czy okapi.

Nie mogliśmy się zdecydować, na które zwiedzanie pójść, w związku z tym po prostu drogą kompromisu idziemy na wszystkie trzy wycieczki – tłumaczą Zuzanna i Tomasz, zwiedzający ZOO Wrocław.

Zwiedzanie z edukatorem to również okazja do lepszego poznania zoo oraz jego mieszkańców.

Bardzo się cieszę, że będziemy zwiedzać zoo z przewodnikiem. Byłam w naszym wrocławskim zoo już wiele razy, ale nie miałam jeszcze okazji zobaczyć wszystkich zwierząt. Chciałabym zobaczyć np. tygrysa – mówi Elena, zwiedzająca ZOO Wrocław.

Zawsze chciałem poznać imiona różnych fok – dodaje Kajetan, uczestnik zwiedzania z edukatorem.

Przewodnikami wycieczek są wieloletni pracownicy zoo, którzy zajmują się szeroko pojętą edukacją. Posiadają wykształcenie z zakresu biologii i ochrony środowiska. Dzięki temu zwiedzanie ma charakter edukacyjny.

Przede wszystkim jest to dodatkowa atrakcja dla zwiedzających, ale i realizacja misji ogrodu zoologicznego, czyli edukacja przyrodnicza: mówienie o ochronie gatunkowej i sposobie tego, jak na co dzień można przyczyniać się do dbania o przyrodę – opowiada Joanna Kij z ZOO Wrocław.  

— Lubię chodzić do zoo. Dużo można się tu nauczyć o zwierzętach – dopowiada Elena

Wycieczki odbywają się w godzinach 10, 11 i 12. Aby wziąć udział w zwiedzaniu z edukatorem, należy wcześniej zarezerwować miejsce telefonicznie. Koszt zwiedzania to 10 złotych od osoby.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy