Obchody 11 listopada. Radosna Parada Niepodległości przejdzie ulicami Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To będzie Weekend Niepodległości - bo w tym roku 11 listopada wypada w sobotę. Obchodzone tego dnia Narodowe Święto Niepodległości ma przypominać o znaczeniu niezależności i niepodległości Polski. Z tej okazji na weekend zaplanowano szereg wydarzeń i obchody święta. We Wrocławiu pierwszym i najważniejszych punktem programu będzie Radosna Parada Niepodległości, która o godz. 10:00 wyruszy z Placu Wolności i przemaszeruje do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej.

Radosną Paradę Poprowadzi tzw. „ogórek”, czyli autobus Jelcz043, ale w wydarzeniu udział wezmą również inne zabytkowe pojazdy. O 12.00 wszyscy uczestnicy Radosnej Parady Niepodległości wspólnie odśpiewają hymn Polski. W obchody zaangażowani będą także wrocławscy seniorzy, którzy zatańczą poloneza.

Po przemarszu i Mazurku Dąbrowskiego, na terenie Centrum Historii Zajezdnia zaplanowano dalsze atrakcje – będzie można zagrać w grę rodzinną, posłuchać koncertów i zwiedzić wystawę główną „Wrocław 1945-2016”. Przed CHZ w niedzielę zaplanowano zlot klasycznych samochodów.

W ramach obchodów Święta Niepodległości, 11 listopada wrocławianie będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji WrocWalk2023, zbierać pieczątki i zwiedzać miasto w patriotycznym klimacie. Szczegóły dostępne są na stronach instytucji miejskich.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy