Obchody Dni Siechnic: Bieg o Puchar Burmistrza Siechnic i turniej piłkarski dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ostatni dzień obchodów Dni Siechnic mieszkańcy i goście miasta spędzili na sportowo. W programie był między innymi Bieg o Puchar Burmistrza Siechnic oraz turniej piłkarski. Wydarzenia te spotkały się z wielkim odzewem nie tylko wśród siechniczan, ale również wśród mieszkańców innych miejscowości. Imprezom towarzyszyli miedzy innymi uczestnicy z Wrocławia, Świdnicy, Kątów Wrocławskich, Oławy, a nawet z Brzegu.

Organizatorami biegu o Puchar Burmistrza Siechnic jest gmina Siechnice i Pro-Run Wrocław. 

Po raz 12 biegamy w Siechnicach. Jest to dla nas wyjątkowy bieg, ponieważ jest to pierwsza impreza, którą miałem przyjemność osobiście organizować. Startujemy tutaj na atestowanej asfaltowej trasie – 5 i 10 km. Jest to świetna okazja, aby zrobić życiowy rekord. Jak co roku, towarzyszy nam świetna pogoda – mówi Jacek Urbanowicz, Pro-Run Wrocław.

Uczestnicy przyjechali z różnych zakątków Polski. W tegorocznej edycji wzięły udział 342 osoby w różnym wieku.

W 2009 roku, w wieku 63 lat, dopiero zacząłem biegać. W ciągu 10 lat przebiegłem 87 maratonów, a w ciągu 12 lat 119 półmaratonów. Dzisiaj jestem pierwszy w kategorii M-70, bo więcej nie było chętnych. Chyba za gorąco było dla niektórych – mówi Wacław Wanat, uczestnik biegu.

Po raz pierwszy uczestniczyła Pani w tym biegu? – W tym biegu po raz pierwszy. – Jaką trasę Pani wybrała? – 10 km. – Jak tam było? – Ciężko, bo pogoda niestety nie dla mnie, nie sprzyjała. Nie lubię biegać w takim upale. Ale cieszę się, że dałam radę, dobiegłam do końca. Więc kolejne doświadczenie, super. – Jest Pani miejscowa czy z okolic? – Z okolic. Przyjechałyśmy spod Świdnicy. – A w jakiej kategorii dostała Pani medal? – Medal po przekroczeniu mety dostaje każdy. Natomiast ja w kategorii K-20 startowałam – mówi Joanna Duśko, uczestniczka biegu.

Startowałam w kategorii K-50. – Podobało się Pani? – Tak, atmosfera miła. Tak że fajnie. Wspaniale było – mówi Beata Duśko, uczestniczka biegu.

Tutaj startowałem po raz pierwszy. – Jak Panu poszło? – Dobrze, jestem zadowolony. Trochę przepiekło po 5 kilometrze. Poza tym okej. – Lubi Pan biegać? – Bardzo lubię. W zeszłym tygodniu też biegałem i za tydzień znowu biegnę. – Jest Pan miejscowy czy z okolic? – Z okolic Brzegu – mówi Kamil, uczestnik biegu.

Po przekroczeniu mety  każdy z uczestników, zgodnie z tradycją, dostał pamiątkowy medal. Najlepsi dostali wyróżnienia za udział  w poszczególnych kategoriach zawodów. Nagrody biegaczom wręczył osobiście Milan Uszak, burmistrz Siechnic. W tym samym czasie odbył się też turniej piłkarski dla dzieci na stadionie lekkoatletycznym w Siechnicach.

Dzisiaj od rana tutaj na tym boisku rywalizuje trzystu piłkarzy. Na boisku naturalnym najmłodsze zespoły, również około dwustu pięćdziesięciu młodych piłkarzy. Połączyliśmy to z naszą olimpiadą naszej sekcji biegowej. Też duży udział naszych najmłodszych biegaczy, lekkoatletów MKS-owych. Bawimy się, krzewimy kulturę fizyczną, pokazujemy tę ekspresję, która towarzyszy też uprawianiu sportu. Przy okazji edukujemy, podczas takiej rywalizacji uczymy fair play. Zgodnie z tym, co tam sobie nakreśliliśmy w klubie – mówi Tomasz Kozimor, prezes MKS-u Siechnice.

W rywalizacji uczestniczyły między innymi kluby z Wrocławia, Jaworzyny Śląskiej, Kątów Wrocławskich.

Jaki klub reprezentujesz? – Football Stars. – Jak ci się tutaj podoba w Siechnicach? – Fajnie jest.

Kąty Wrocławskie, KS Bystrzyca. – Jak ci się podoba na tym turnieju? – Dobrze. – Po raz pierwszy jesteś w Siechnicach czy już po raz kolejny? – Po raz pierwszy.

Reprezentuję Moto-Jelcz Oława. – Jak ci się tutaj podoba? – Bardzo mi się podoba. – Dlaczego? – Dużo gry i fajnie jest. – Jakie są wrażenia jeśli chodzi o boisko? – Dobre. – Fajnie się gra? – Tak.

Jest bardzo fajnie. – Po raz pierwszy tutaj jesteś? – Po raz drugi. – Jakie są wrażenia? – Fajne.

Fajnie. – Jaki klub reprezentujesz? – MKS Siechnice. Fajnie się gra. Super, że też z innych miast przyjechali uczestnicy, żeby pograć. – Czyli ogólnie dobrze się bawicie? – Tak.

Skala turnieju jest coraz większa. Zaczęliśmy od małych turniejów. Teraz jak widać, dzięki uprzejmości gminy i zarządcy obiektu, możemy sobie pozwolić na dwutorowe rywalizacje dla młodszych i też dla chłopców w średnim wieku. Mamy dzisiaj jeszcze jeden turniej rocznika 2011. Tak że jedenastolatkowie również dzisiaj przez 6 godzin będą tutaj rywalizować o puchar burmistrza, o najlepsze lokaty – mówi Tomasz Kozimor.

Obchody Dni Siechnic trwały trzy dni i atrakcji było mnóstwo. Ostatniego dnia, w niedziele 5 czerwca, w kościele w Siechnicach odbyła się msza święta dla mieszkańców.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy