Obchody Dnia Mniejszości Narodowych w Teatrze Polskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Mniejszości Narodowych, który przypada na 21 maja. Obchody odbędą się na Scenie na Świebodzkim. W programie są warsztaty, czytanie performatywne oraz panel dyskusyjny na temat mniejszości narodowych we Wrocławiu.

Tego dnia zaczynamy o godzinie 10.00 warsztatami z kaligrafii arabskiej oraz śpiewu białego ukraińskiego, na które można zapisać się u nas na stronie. O godzinie 12.00 mamy występ, czytanie performatywne, złożone z dwóch części: wierszy i dramatu. To są teksty ukraińskie, które przygotowała nasza aktorka Agata Obłąkowska-Mazurkiewicz z naszymi ukraińskimi amatorami. Potem około godziny 12.30 zapraszamy serdecznie na panel dyskusyjny o mniejszościach narodowych we Wrocławiu. Gośćmi będą konsul honorowy Indii Kartikey Johri oraz prezes fundacji Ukraina – Artem Zozulia – mówi Juliusz Lichwa, specjalista ds. edukacji, Teatr Polski we Wrocławiu.

Wydarzenie to jest częścią dużego projektu międzynarodowego „Including Minority”. W ramach czytania performatywnego na scenie zobaczymy aktorów amatorów, którzy biorą udział w tym projekcie. Jak mówi aktorka Agata Obłąkowska-Mazurkiewicz będzie coś dla każdego – i dla miłośników wiersza, i dla miłośników rozrywki.

Bardzo chcieliśmy pokazać człowieka samotnego, człowieka zagubionego w świecie, który potrzebuje miłości, wsparcia, akceptacji. Dopiero na końcu będzie wiadomo, że to trochę taka zabawa z widzem i temat, który na początku wydaje się dobrą, udaną imprezą okazuje się, że nie do końca taki jest – mówi Agata Obłąkowska-Mazurkiewicz, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Robimy małe przedstawienie. Czytanie wierszy i taki 15-minutowy spektakl. Dla nas wszystkich jest to fajna przygoda. Mam nadzieję, że widzom to się spodoba – mówi Andrei Nazarchuk, aktor-amator, uczestnik czytania performatywnego.

To jest takie art przedstawienie, które może pobudzać różne emocje. Pokazujemy też te emocje i ogólnie ktoś może być za tym, a ktoś na odwrót – przeciw. To jest właśnie fajne. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – mówi Eliza Yakunina, aktorka-amatorka, uczestniczka czytania performatywnego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegóły można znaleźć na stronie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy