Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja w gminie Siechnice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z obchodami Święta Konstytucji, które odbyły się w gminie Siechnice. Mieszkańcy Siechnic licznie zgromadzili się w centrum miasta, aby wspólnie świętować ten szczególny dzień. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym przy ul.Kościelnej 4 w Siechnicach, a kontynuowane były na placu miejskim przy ratuszu.

Po mszy świętej odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych. Uczestnicy przeszli od kościoła pod ratusz w Siechnicach. Od 12 lat w gminie Siechnice obchody Święta Konstytucji są łączone z obchodami Dnia Strażaka. Tym razem po raz pierwszy był również obchodzony Powiatowy Dzień Strażaka.

Dzień szczególny. Zarówno msza święta, jak i uroczystości na placu miejskim, zgromadziły bardzo wielu mieszkańców. Nie tylko rodzin strażaków, nie tylko rodzin młodych ochotników młodzieżowej drużyny, strażaków z innych jednostek OSP, znajdujących się na terenie powiatu, ale również znamienitych gości i parlamentarzystów, posłów na Sejm RP, władze powiatu, radnych powiatu, radnych miejskich – mówił Milan Ušák, burmistrz Siechnic.

Chciałbym podziękować gospodarzom miasta gminy Siechnice za współorganizowanie tej świetnej imprezy rodzinnej, księdzu proboszczowi, który też odprawił mszę świętą w intencji strażaków. W związku z tym pozostaje mi tylko życzyć dużo radości strażakom – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji miały szczególny charakter.  Wszyscy z niepokojem śledzimy to co dzieje się w Ukrainie. 

Musimy również jako Polacy, państwo polskie, wzmacniać się i przygotowywać do tego, aby być tak silnymi, aby nikomu nie przyszło do głowy, żeby podnieść rękę na Rzeczpospolitą Polską. Z tego powodu dzisiejsze święto, święto strażaków, ale również Święto Konstytucji 3 Maja, a przecież dzień wcześniej Święto Flagi Polskiej, jest takie ważne. Szczególnie cieszy ten liczny udział mieszkańców – mówił Milan Ušák.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy