Obostrzenia zniesione. Co będzie otwarte?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Polski rząd podjął decyzję o zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa Jedną z największych zmian jest otwarcie placówek kulturalnych. Znów będą działać kina, teatry, opery i filharmonie. Podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących.

Odetchnąć z ulgą może też branża hotelarska. Hotele i miejsca wypoczynkowe zostaną otwarte w obłożeniu do 50% dostępnych łóżek. 

Nowe obostrzenia dotyczą także sportu. Otwarte zostaną stoki narciarskie i baseny. Znów będzie można korzystać z ogólnodostępnych boisk i kortów. Rząd dał także zielone światło na uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu. Dla kibiców nadal zamknięte pozostaną stadiony. Niedozwolone będą także zajęcia w zamkniętych pomieszczeniach, a więc zamknięte są siłownie i kluby fitness.  Ta zasada dotyczy także aquaparków. 

Restauracje będą działały wciąż w ten sam sposób. Tak jak do tej pory będą mogły wydawać posiłki jedynie na wynos i w dowozie. 

Nowe obostrzenia będą obowiązywać przez dwa tygodnie od 12 do 26 lutego. We wszystkich miejscach zachowany będzie reżim sanitarny, ale to czy zostaną na stałe zniesione zależy od skali pandemii.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy