Obowiązkowa segregacja śmieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
14 października na dawnej dzielnicy Fabrycznej stanęły brązowe pojemniki na śmieci. Oznacza to, że na terenie całego Wrocławia można segregować bioodpady.

14 października na dawnej dzielnicy Fabrycznej stanęły brązowe pojemniki na śmieci. Oznacza to, że na terenie całego Wrocławia można segregować bioodpady.

– I to też oznacza, że musimy pamiętać o tej biosegregacji. Segregacja bio jest obowiązkowa, każdy kto ma pojemnik przy nieruchomości brązowy, ma tam te bioodpady wyrzucać – to jest obowiązek. Jeśli nie będziemy tego robić, to musimy liczyć się z konsekwencjami jakie przewidują przepisy – mówi Dorota Witkowska.

Do 4 listopada na Fabrycznej mają stanąć wszystkie pojemniki. Po tym terminie każda nieruchomość zamieszkała albo niezamieszkała wytwarzająca odpady komunalne, ma obowiązek ich segregowania. Nie zastosowanie się do przepisów, będzie wiązało się z konsekwencjami.

Nasz wykonawca w przypadku gdy stwierdzi, że jest brak segregacji, robi dokumentację fotograficzną, informuje nas o tym więc mamy informacje na bieżąco. W przypadku zabudowy wielorodzinnej ustawodawca przewidział odpowiedzialność zbiorową. Jeśli jeden sąsiad nie segreguje, to reszta może ponosić konsekwencje takie, że będą mieli podniesione opłaty dwukrotnie – dodaje nasza rozmówczyni.

Za niesegregowanie odpadów grozi również mandat w wysokości 500 złotych. Do brązowego kosza nie należy wrzucać mięsa, kości oraz odpadów ogrodowych w dużych ilościach.
Co zatem powinno do niego trafić?

Jeśli mamy pojemnik na bioodpady to odpady takie, które gromadzimy w kuchni (resztki kuchenne bądź ogrodowe) najlepiej wyrzucajmy do pojemnika bez worków, chyba że są to worki kompostowane oznaczone specjalnym certyfikatem – nie wierzmy samej nazwie! Musi być certyfikat, ewentualnie możemy skorzystać z toreb papierowych, ale bez nadruku – mówi Dorota Witkowska.

Specjalne worki do segregacji można dostać już w niemal każdym dyskoncie. Jeśli wciąż pojawiają się wątpliwość co to tego jak segregować odpady – na stronie ekosystemu znajdują się wszelkie możliwe informacje i instrukcje.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy