Obowiązkowe zasłanianie twarzy od 16 kwietnia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuję nakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Warto wiedzieć, że maseczki chirurgiczne nie chronią przed koronawirusem.

Przed zakażeniem koronawirusem chronią maseczki o określonej grubości porów. Za dobrą maseczkę profesor uważa taką, którą sam ma na sobie. Jest to maska bez filtra, w cenie ok. 20 zł typu F2. Czesi jako pierwsi w Europie wprowadzili obowiązkowe zakrywanie twarzy w miejscach publicznych. U naszych południowych sąsiadów odnotowuje się coraz mniej przypadków zakażenia koronawirusem.

W Czechach, dzięki temu możliwe będzie złagodzenie obostrzeń. Maseczkę można stworzyć samemu np. z koszulki, a także za pomocą maszyny do szycia.

Nie warto sie jednak martwić – certyfikowane maseczki nie są koniecznie potrzebne. Twarz można zakrywać innymi materiałami.

Maseczki można kupić w aptekach oraz za pomocą stron internetowych. W Warszawie i Krakowie w automatach są dostępne maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz żele dezynfekujące. Na Facebooku także działają grupy, jak widzialna ręka, gdzie członkowie szyją maseczki dla mieszkańców Wrocławia.

Noszenie maseczek i rękawiczek, to jednak nie, wszystko należy także nauczyć się odpowiednio je zdejmować.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy