Obwodnica Leśnicy. Trwa przebudowa ul. Kosmonautów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa przebudowa ul. Kosmonautów w ramach budowy brakującego odcinka Obwodnicy Leśnicy. Pojechaliśmy tam, żeby sprawdzić na jakim są teraz etapie prace budowlane.

Wzdłuż ul. Kamiennogórskiej, mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Fieldorfa, można już zobaczyć ten nowy korytarz drogi, która została przygotowana w tej rezerwie gruntowej. To bardzo ważny element całości, nad którym pracujemy, ale w synergii też są prowadzone prace torowe – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

W tej chwili wykonawca pracuje między innymi nad ułożeniem nowego torowiska wzdłuż ul. Kosmonautów, tak aby już za 5 tygodni tramwaje wróciły z powrotem na Leśnicę. Przypomnijmy, że w tej chwili na odcinku Kwiska – Pilczyce – Leśnica kursują autobusy nr 710 za tramwaj.

Zamknęliśmy tramwaj, jest to tak zwana faza przejściowa. W tym czasie musimy wykonać połączenia torów poza zakresem zadania z nowo wybudowanym torowiskiem i ze względu na reżimy technologiczne oraz zakres prac, który jest do wykonania, tramwaj na Leśnicę jest zamknięty – mówi Wojciech Kaim, kierownik projektu, Wrocławskie Inwestycje.

W ramach budowy brakującego odcinka obwodnicy Leśnicy trwają także prace wzdłuż Alei Stabłowickiej.

Tam w tej chwili powstaje najtrudniejszy obiekt z całego zadania, czyli wiadukt nad linią kolejową PKP. Mamy już na jednym przęśle zmontowane belki, takich przęseł będzie sześć. Przygotowujemy się jeszcze przed świętami do betonowania płyty – mówi Wojciech Kaim.

Do tej pory, w ramach tej inwestycji, powstała też nowa pętla autobusowa, która została przeniesiona z ul. Grabowej.

Pętla autobusowa została wykonana. To też był ten element skomunikowania i zaplanowania ruchu na czas tego zamknięcia. Ta trasa musi powstać też w ekspresowym tempie, więc wykonawca musi działać – mówi Bartosz Nowak.

Na tę obwodnicę zostanie przełożona droga krajowa nr 94, która obecnie prowadzi cały ruch w kierunku zachodnim przez osiedle Leśnica, gdzie tworzą się korki, trudno się mieszka i słychać hałas. Po powstaniu tej obwodnicy, dwupasmową jezdnią można będzie ominąć osiedle Leśnica – dodaje Wojciech Kaim.

Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace mają być zakończone w 2023 roku. Koszt całości to ponad 180 mln zł, z czego ponad 100 mln pochodzi ze środków Unijnych.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy