„Dekarbonizacja wrocławskiego systemu do 2030 roku”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
- To jest absolutnie numer jeden teraz w branży - transformacja energetyki, transformacja ciepłownictwa. To jest główne wyzwanie nasze tutaj we Wrocławiu, tak jak Państwo wiecie, we Wrocławiu generalnie - ocenił w trakcie X Kongresu Energetycznego Mariusz Dzikuć, dyrektor ds. rozwoju firmy Fortum, który był gościem Telewizji Echo24. - Mamy źródła ciepła (...) oparte na węglu i częściowo jest spalana biomasa, ale są to już jakby stare źródła oparte na węglu, więc strategia, tutaj naszego dostawcy ciepła, zakłada zupełne odejście od węgla do roku 2030. Więc to wyzwanie, które mamy we Wrocławiu, to jest przeprowadzenie dekarbonizacji wrocławskiego systemu. Do 2030 roku - wskazał.

– To jest absolutnie numer jeden teraz w branży – transformacja energetyki, transformacja ciepłownictwa. To jest główne wyzwanie nasze tutaj we Wrocławiu, tak jak Państwo wiecie, we Wrocławiu generalnie – ocenił w trakcie X Kongresu Energetycznego Mariusz Dzikuć, dyrektor ds. rozwoju firmy Fortum, który był gościem Telewizji Echo24. – Mamy źródła ciepła (…) oparte na węglu i częściowo jest spalana biomasa, ale są to już jakby stare źródła oparte na węglu, więc strategia, tutaj naszego dostawcy ciepła, zakłada zupełne odejście od węgla do roku 2030. Więc to wyzwanie, które mamy we Wrocławiu, to jest przeprowadzenie dekarbonizacji wrocławskiego systemu. Do 2030 roku – wskazał.

– Obliczenia pokazują jednoznacznie, że spalanie węgla nie ma przyszłości zarówno środowiskowej, jak i ekonomicznej (…). Nasza korporacja zadeklarowała jasno, że Fortum chce odejść od spadania węgla do końca 2027 roku. Terminy są bardzo napięte, ale plany, harmonogramy pokazują, że ma szansę się udać – dodał Dzikuć.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy