Nauka. Tego nie przeoczysz – odc. 11 – prof. Sadowski

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kruszywo pomiedziowe jest już wykorzystywane na świecie w produkcji betonu. Na przykład w budownictwie drogowym. Projekt zespołu prof. Sadowskiego ma zwiększyć liczbę zastosowań otrzymanego materiału. Naukowcy badają różne receptur.

To firma KGHM Metraco zgłosiła się do Politechniki Wrocławskiej. Prof. Sadowski zdradza, że zamiana kruszywa naturalnego, kruszywem pomidziowym nie zmienia jego jakość. Na tę chwilę nie można mówić o wyjątkach budowlanych, w których otrzymany produkt betonowy z wykorzystaniem kruszywa promiedziowego, nie mógłby być wykorzystany.

Wśród badanych receptur nich jest także taka, która w całości zastępuje kruszywo naturalne, kruszywem z żużli pomiedziowych.

Sam proces wprowadzenia gotowego produkty na rynek wymaga stworzenie lini produkcyjnej, jednak zdaniem prof. Sadowskiego jest to możliwe w ciągu kilku lat.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy