Żyj zdrowiej odc. 11

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W najnowszym, 11. odcinku Żyj zdrowiej, jesteśmy na sali operacyjnej USK we Wrocławiu podczas operacji onkologicznej. Lekarze chirurdzy-laryngolodzy usuwają pacjentce guz ślinianki. Podczas pandemii większość operacji wstrzymano, ale onkologiczne starano się wykonywać. Każdy dzień opóźnienia to dla tych chorych oznaczać może nawet śmierć.

Mówimy także o poważnej chorobie, prawdziwej epidemii XXI wieku – o cukrzycy. Nieleczona powoduje ślepotę, uszkadza nerki, może być przyczyną amputacji kończyn dolnych. Proste badanie – sprawdzenie poziomu cukru we krwi mogą wykryć te poważną chorobę. Leczenie – to przede wszystkim farmakoterapia, ale najważniejsza jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy