Oddaj krew i pokieruj tramwajem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
MPK zadecydowało o przedłużeniu akcji, w której krwiodawcy po oddaniu krwi, będą mogli samodzielnie poprowadzić tramwaj na terenie zajezdni po epidemii koronawirusa.

MPK Wrocław wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Czerwonego Krzyża we Wrocławiu zorganizowało akcję: „oddaj krew i pokieruj tramwajem”. Ma ona na celu zachęcić wrocławian do oddawania krwi pomimo epidemii koronawirusa.

Nie oszukujmy się, każdy z nas w tych szczególnych dniach szuka pretekstu, aby wyjść z domu. MPK daje wam do tego dużą szansę. Zachęcamy: pójdźmy i oddajmy krew. Jest ona szczególnie ważna w tym trudnym czasie – mówi Krzysztof Balawejder, Prezes MPK Wrocław.

Krew może oddać każda zdrowa osoba, która ma między 18 a 65 lat i waży więcej niż 50 kilogramów. Sama procedura oddawania krwi jest prosta.

Trzeba się zarejestrować, później pobieramy próbkę na wysokość hemoglobiny i robimy badanie lekarskie. Jeśli wszystko jest bez zastrzeżeń – można oddawać krew – wyjaśnia Agnieszka Kobylska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Aby wziąć udział w akcji „oddaj krew i pokieruj tramwajem” należy po oddaniu krwi uzupełnić wniosek i skontaktować się z MPK Wrocław telefonicznie lub mailowo. Akcja trwa do 18 kwietnia. 

MPK dokłada swoją cegiełkę. Każdy kto odda krew, będzie mógł pojeździć naszym tramwajem – dodaje Krzysztof Balawejder.

Oddawanie krwi trwa kilka minut, a może uratować życie wielu osobom.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy