Odkrycie na mostach Pomorskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu trwa przebudowa trzech mostów Pomorskich. Północnego, południowego i środkowego. Przebudowa południowego rozpoczęła się na początku października i na początku prac już została odkryta pewna rzecz!

– Podczas przebudowy odkryliśmy maszkarony, które były zasłonięte rurą cieplną. Ta rura zniknie z mostu zostanie ona wprowadzona pod Odrę. Kanał ciepłowniczy będzie prowadzony pod Odrą – mówi Błażej Machowicz, kierownik budowy, Pro-Tra Building.

Maszkarony zostaną odsłonięte i będzie można je podziwiać tak jak w 1920 roku. Obecnie są one poddane czyszczeniu i już pięknieją, co widać.

– Tutaj zostaną również odrestaurowane te pawilony, które przypominają strażnice, te takie wieżyczki. Cały most odzyska swój blask i uważam, że może to być najpiękniejszy most we Wrocławiu – podkreśla Krzysztof Świercz, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Z powodu przebudowy i rozpoczęcia prac na płd. moście Pomorskim dojazd do ul. Księcia Witolda jest możliwy jedynie od strony mostu Uniwersyteckiego, również nie jest dostępne przejście dla pieszych od strony mostu północnego. Przebudowa jest prowadzona równolegle na trzech mostach pomorskich. Prace idą zgodnie z harmonogramem.

– Na moście północnym kończymy wylewanie płyty pomostowej, na środkowym zdjęliśmy płytę pomostową, a na moście południowym rozpoczęliśmy rozbiórkę nawierzchni i chodników – dodaje Błażej Machowicz, kierownik budowy, Pro-Tra Building.

Trzy mosty zostaną otwarte równocześnie. Zakończenie inwestycji jest planowane na I kwartał 2023 roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy