Odłącz się!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Fonoholizm to choroba XXI wieku. Dotyka młodszych, starszych - wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez telefonu.

Kampania „Odłącz się” to projekt, który ma uświadomić ludziom, jak ważne jest umiejętne i rozsądne korzystanie ze smartfonów. Częste używanie z telefonu może przyczynić się do uzależnienia, jakim jest fonoholizm.

Projekt jest realizowany na kilku płaszczyznach: w mediach, internecie i w szkołach. Chcemy dotrzeć do wielu odbiorców — mówi Dawid Wrzesiński, koordynator akcji „Odłącz się”.

Jak mówią sami organizatorzy kampanii – problem fonoholizmu dotyka wszystkich, dlatego akcja skierowana jest zarówno do uczniów szkół, ich rodziców i dziadków.

Sam widzę, że problem dotyka każdego, bo kiedy przyjeżdżam do swoich dziadków, to widzę, że często siedzą na telefonach i sprawdzają tam media społecznościowe — dodaje Dawid Wrzesiński.

Czy mieszkańcy Wrocławia również spędzają dużo czasu na telefonie?

Przyznam, że tak. Szczególnie teraz, w trakcie pandemii kiedy się izolujemy.

Nie, częściej spędzam czas na laptopie, pracując.

Nie, uważam, że to marnowanie czasu.

Smartfony są często niezbędnym narzędziem do pozyskiwania informacji, pracy i komunikacji międzyludzkiej, ale jak twierdzą organizatory akcji „Odłącz się” – nie powinny one zastąpić realnego życia i relacji międzyludzkich.