Odnawianie witryn, czyli Dobry Widok

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław miastem pięknym, mądrym, zasobnym - miastem, które jednoczy i inspiruje. Taka jest misja naszego miasta. Pomóc w osiągnięciu tej misji ma projekt Dobry Widok we Wrocławiu.

Celem projektu jest odnowienie i poprawienie wizerunku miasta poprzez odświeżanie sklepowych witryn. Nie są to tylko okna sklepów, ale także pracownie rzemieślników lub niewielkich przedsiębiorstw. 

Projekt korzysta z dziedzictwa projektu, który trwa od wielu lat, czyli „Witryny Nadodrza”. Wtedy ten projekt dotyczył wyłącznie dzielnicy Nadodrze, ale teraz rozszerzamy go na całe centrum miasta – mówi Zuzanna Wolny, koordynatorka projektu „Dobry Widok we Wrocławiu”.

Do tej pory udało się odnowić kilkadziesiąt witryn. Projekt to przede wszystkim wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, którzy cały czas mogą dołączyć się do tej inicjatywy. Skąd jednak mieć pewność, że witryna wymaga zmian? Wystarczy zajrzeć na stronę dobrywidok.com.

Tam jest duża baza wiedzy. Na przykład są artykuły ekspertów lokalnych wrocławskich. Są infografiki dla przedsiębiorców, którzy chcieliby ocenić swoją witrynę – mówi Barbara Celebucka, koordynatorka projektu „Dobry Widok” w sieci. 

Organizatorzy pomagają w wielu kwestiach formalnych. Przedsiębiorcy mają także kontakt z projektantami, którzy zajmują się witrynami i przeprowadzają przez cały proces projektowania. Wszystkie materiały w ramach projektu „Dobry Widok we Wrocławiu” są bezpłatne. 

Nam zależy na tym, żeby wszystkie nasze działania były jak najbardziej włączające dla mieszkańców i przedsiębiorców. Wszystko, co tworzymy można zobaczyć w takim otwartym trybie – dodaje Barbara Celebucka

Bardzo często to my zgłaszamy się do nich, bo sporo czasu spędzamy w mieście. Spacerując, poznając przedsiębiorców i ich potrzeby, badając na miejscu. Tych przedsiębiorców zachęcamy do tego, żeby weszli we współpracę z nami. Jeżeli się zdecydują na nią, to kontaktujemy ich z projektantem, który krok po kroku prowadzi ich przez proces projektowania – mówi Zuzanna Wolny, koordynatorka projektu „Dobry Widok we Wrocławiu”. 

Na razie Dobry Widok obejmuje przede wszystkim Nadodrze i centrum miasta, ale organizatorzy podkreślają, że w miarę rozwijania się tego projektu będą chcieli rozszerzać obszar działania i dotrzeć do kolejnych przedsiębiorców.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy