Odpady wielkogabarytowe we Wrocławiu

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
W związku z koronawirusem we Wrocławiu wstrzymano odbiór śmieci wielkogabarytowych. Co można zrobić z tymi odpadami?

W związku z koronawirusem Eko-system wycofał odbiór śmieci wielkogabarytowych. Decyzja motywowana jest tym, żeby utrzymać ciągłość wywozu podstawowych odpadów.

Wrocław wstrzymuje odbiór śmieci gabarytowych

Odwołanie wystawienia pojemników na śmieci wielkogabarytowe jest bezterminowe. Mieszkańcy w czasie kwarantanny zaczęli remonty i prace porządkowe. Co więc z takimi odpadami?

Pozostaje Nam apelować, prosić i zachęcać do zaprzestania takich działań, w sytuacji, w której mieszkańcy zaczęli korzystać z tego czasu i zaczęli robić remonty, wyrzucać meble i dywany. Bardzo często inne osoby z tego korzystają. To popularne, że ludzie wystawiają swoje meble na zewnątrz, a ktoś je zabiera. To ryzykowne, bo nie wiadomo, kto je bierze i czy nie przeniesie tego wirusa – mówi Dorota Witkowska z Eko-systemu.

Eko-system zapewnia, że uruchomi odbiór odpadów wielkogabarytowych, jak tylko to będzie możliwe. – Jeśli mieszkańcy widzą, że gdzieś są przepełnienia pojemników, to niech nas informują, ale sami niech nie tworzą dodatkowych wysypisk. Jak tylko będzie można, natychmiast ruszymy z kontenerami i obiecujemy odebrać wszystko – dodaje Dorota Witkowska z Eko-systemu.

Odbiór śmieci we Wrocławiu w czasie pandemii

W związku z nadzwyczajna sytuacja śmieci mogą być teraz odbierane również w nocy. – Umożliwienie w nocy odbioru oraz rezygnacja z odpadów wielkogabarytowych daje nam możliwość odbioru podstawowego, czyli tego, co jest dla nas najważniejsze z punktu widzenia sanitarnego i epidemiologicznego, czyli plastik i odpady mieszane, gdzie często są pozostawione zawartości pojemników. Najważniejsze jest w tej chwili zapewnienie tych podstawowych odbiorów. Tamto obiecujemy odebrać, jak tylko będzie można to zrobić bezpiecznie dla wszystkich – tłumaczy Dorota Witkowska z Eko-systemu.

Jeśli ktoś jest na kwarantannie, powinien zadbać o dodatkowe środki ochrony w momencie wynoszenia lub przekazywania śmieci.

CZYTAJ TAKŻE:

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy