Odra Centrum: miejsce spotkań na wodzie zaprasza na zajęcia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powoli zbliża się weekend majowy. Niestety pogoda nie będzie nas rozpieszczać, dlatego warto znaleźć ciekawe miejsca, w których nie zaskoczy nas deszcz. Jednym z nich jest Odra Centrum, tuż przy Moście Grunwaldzkim.

Odra Centrum to edukacyjno-kulturalne miejsce na wodzie koło Mostu Grunwaldzkiego. Odra Centrum jest zacumowana od dwóch lat. Fundacja OnWater działa już od dziesięciu. Przez ten czas stworzyła wiele aktywności dla wrocławian, część z nich także dla wrocławskich seniorów.

– Projekt Seniorzy w Odra Centrum jest to cykl warsztatów, aktywności fizycznych oraz zajęć dla seniorów. Są one darmowe. Podzieliliśmy je na trzy moduły. Pierwszy z nich to „Zielono mi”, w ramach którego realizujemy projekty takie jak bioróżnorodny ogród na dachu, który jest dedykowany nie tylko dla seniorów, ale mogą się cieszyć nim wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Tworzymy też mini ogrody hydroponiczne oraz sprawdzamy, co dzieje się w naszej rzece Odrze na warsztatach, które nazywają się „Świat w kropli wody”. Drugi warsztat nazwaliśmy „Zrób to sam”. Są to warsztaty, w których tworzymy między innymi łodzie zero waste, korzystając z naszego warsztatu z małej szkutni, która znajduje się na pokładzie. Tworzymy też ekologiczne torby lub też malujemy krok po kroku, korzystając z panoramicznych widoków, które mamy za oknem – mówi Michalina Walusiak, Odra Centrum.

Na każde zajęcia trzeba się jednak zapisać.

– Zajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością. Zazwyczaj są dedykowane dla 12 osób. Jednak staramy się nikomu nie odmawiać i jeśli jest zainteresowanie, a zainteresowanie zazwyczaj jest powyżej 200%, zapisujemy wszystkich seniorów, korzystając z tego, że mamy tutaj pracowników Odra Centrum Fundacji On Water. Zawsze ktoś wspiera prowadzących i pomaga w prowadzeniu zajęć, dlatego możemy realizować zajęcia dla większej liczby osób. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w poniedziałki o godzinie 10, chociaż też czasami wyjątkowo się odbywają w soboty lub też w niedzielę, ale nie odbywają się regularnie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Można ją zobaczyć na naszej stronie odracentrum.org oraz na Facebooku na stronie Odra Centrum lub też na pokładzie Odra Centrum, gdzie przygotowaliśmy specjalne ulotki. Mają one formę checklisty, gdzie od razu seniorzy mogą sobie zaznaczać, na które zajęcia się zapisali – mówi Michalina Walusiak, Odra Centrum.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy