Odra Centrum otwarte! Jedyne takie miejsce we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Odra Centrum, czyli miejsce spotkań na Odrze zostało otwarte. Można tu wypożyczyć kajaki, posprzątać rzekę i dowiedzieć się bardzo wiele na temat Odry. Jest to miejsce edukacyjne, gdzie także można się napić kawy, czy posłuchać koncertu na żywo.

– Odra Centrum jest podzielone na kilka stref. Jest strefa edukacyjna, to jest nasza misja i to na czym się najbardziej skupiamy, to uczenie dzieci szacunku do rzeki, a także poprawienie ich sprawności – mówi Kamil Zaremba, prezes Fundacji Onwater.pl.

Centrum zajmuje się budowanie tożsamości małych i dużych odrzan. W miejscu na wodzie znajduje się laboratorium, gdzie dzieci mogą zobaczyć, co żyje w Odrze, a także zaprojektować coś dzięki drukarkom 3D.

– Najpierw staramy się zabrać dziecko na Odrę i żeby dotknęło wody, coś z tej wody przywiozło, jakieś próbki. Później z tymi różnymi materiałami na przykład roślin z Odry zakładamy fartuchy i patrzymy pod mikroskopem, jak to wygląda, badamy to wszystko i edukujemy – mówi Marek Żołna, Fundacja Onwater.pl.

W miejscu spotkań na Odrze, możemy wejść także do nietypowej toalety, w której można zobaczyć, to co mieszka w naszej rzece. W drugiej strefie znajduje się kawiarnia z salą historyczną.

– Pozwala poczuć Odrę, jak ona kiedyś wyglądała. Mamy też taras widokowy, który służy jako scena koncertowa i będą się tam odbywać muzyczne wydarzenia – podkreśla Kamil Zaremba, prezes Fundacji Onwater.pl.

Na pokładzie znajduje się także mała szkutnia, gdzie można poznać zasady budowy łodzi. W Odra Centrum można skorzystać również z wypożyczalni kajaków.

– Staramy się prosić wrocławian, turystów i nie tylko fundując im drugą godzinę w kajaku gratis, po to żeby pomogli nam posprzątać rzekę. Takie osoby dostają worki na śmieci, chwytaki i rękawiczki. Mamy już kilku liderów na przykład dziewczynka Natalia z mamą pływa i zbiera śmieci i zawsze takie dwa duże wory śmieci wyciąga. Z drugiej strony, to jest smutne, że tych śmieci cały czas tyle jest w Odrze. Realizujemy nasze cele statutowe i chcemy oczyszczać rzekę – zaznacza Kamil Zaremba, prezes Fundacji Onwater.pl.

Odra Centrum organizuje także tego lata półkolonie dla dzieci. Więcej informacji na temat wydarzeń i warsztatów można znaleźć na stronie odracentrum.org.

Zobacz również

Inauguracja nowego roku akademickiego 2023-2024 w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków w Wrocławiu tym razem odbyła się 25 września, w murach auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to święto studentów i wykładowców, ale też szczególny moment dla tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy