Odrą z Wrocławia do Berlina

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pierwsza w historii wyprawa kajakowa ruszyła dziś z Wrocławia do Berlina. Dominik Dobrowolski nawiązał współpracę z Niemcami już w ubiegłym roku. Po projekcie Clean River Project, w którym oczyszczano rzeki teraz przyszedł czas na większą wyprawę z Polski.

Taka wyprawa to rekreacja przez wysiłek. Pokonanie dystansu 400 kilometrów kajakiem wymaga dużej sprawności i przygotowania. 

Anita i Ewa nad kondycją długo pracowały i choć to nie wyścigi chciałyby dotrzeć jako pierwsze. Magda z córką przyszły pożegnać męża i syna, którzy w tym roku jeszcze sami, wyruszyli na wyprawę. W następnym, dziewczyny planują dołączyć do panów i rodzinnie wypłynąć na wyprawę.

Okazja napewno będzie bo wyprawy mają być cykliczne. Trasa jest bardzo atrakcyjna turystycznie, ale wyprawie towarzyszy jeszcze jeden bardzo ważny cel.

Świadoma turystyka to rzecz promowana przez ekologa już od lat. Ma nadzieję, że zainteresowanie wyprawami kajakowymi rozwinie żeglugę śródlądową w naszym regionie i połączy drogą wodną Wrocław i Berlin bo przecież są połączone, Odrą i Szprewą.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy