Oferta muzeów dla seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Obcować ze sztuką we Wrocławiu można niemalże na każdym kroku. Muzeum Narodowe umożliwia to na kilka sposobów. Seniorzy mogą skorzystać z wykładów, które prowadzone są online, ale to nie koniec.

Zachęcam do takiego podwójnego kroku, czyli włączamy internet i oglądamy nasze filmy artefakty, w których pracownicy muzeum opowiadają o wybranych dziełach sztuki: obrazie, przedmiocie codziennego użytku lub rzeźbie. Po obejrzeniu takiego programu – krótkiego 5-6 minutowego filmiku, zapraszam państwa, żeby przyjść do muzeum i skonfrontować te spostrzeżenia z obrazem, który wisi. Takie spotkanie oko w oko – mówi Barbara Przerwa z Działu Edukacji Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

21 marca zaplanowano zaś spotkanie dotyczące wystawy pt. „Platforma Porozumienia”, która przedstawia zabytkowe drewniane i marmurowe stoły. Spotkanie będzie także pretekstem do rozmowy, czy to przestrzeń, która łączy. Wcześniej, w sobotę 13 marca w Pawilonie Czterech Kopuł na najnowszej wystawie odbędą się warsztaty dotyczące cielesności.

Czym jest ciało w sztuce współczesnej? Jak jest pokazywane? Do czego służy? Jaką spełnia rolę? Co myśli odbiorca o własnym ciele, kiedy widzi nagie ciało w muzeum – zaznacza Barbara Przerwa z Działu Edukacji Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

To propozycje weekendowe, ale wtorku do piątku w Muzeum Narodowym można spędzić kwadrans z Madonną, czyli poznać historię dzieła Lucasa Cranacha starszego.

Można przyjść i posłuchać. To takie 15-minutowe spotkanie z edukatorem na temat tego tego obrazu, jego historii, jak został namalowany i dlaczego wisi w sąsiedztwie kopii. To są takie spotkania o godz. 12:00 i 14:00, czyli naprawdę dużo terminów jest do wyboru. Grupy są bardzo małe – po pięć osób, ale trzeba się zapisywać. Jednak komfort tego spotkania jest bardzo wyjątkowy – podkreśla Barbara Przerwa z Działu Edukacji Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Warto przypomnieć również o tym, że sobota w Muzeum Narodowym jest dniem wolnego wstępu. Dla seniorów po 75-roku oraz tych, którzy mają Wrocławską Kartę Seniora bilet kosztuje zaledwie 3 złote, a dla emerytów i rencistów bilet ulgowy 8 złotych.

Zobacz również

W sobotę 30 września po raz pierwszy na tory wyjechał pociąg z wizerunkiem świętej Jadwigi, patronki Dolnego Śląska. Tym samym symbolicznie rozpoczęliśmy obchody 25-lecia województwa. Ten jubileusz wymaga wyjątkowej oprawy, dlatego będziemy świętować przez cały październik, wspólnie z mieszkańcami każdego zakątka naszego regionu.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy