Ograniczenie prędkości w centrum

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od 31 sierpnia weszły w życie zapowiadane zmiany w prędkości poruszania się pojazdów na kilku ulicach w centrum miasta. Po zamknięciu fragmentu ulicy Ruskiej dla ruchu kołowego przyszedł czas na kolejne utrudnienia dla kierowców. Ulicami Świdnicką, Sądową i św. Mikołaja kierowcy mogą jechać z prędkością 30 km/h.

-Ograniczenie prędkości do 30 km/h wprowadzone zostaną do końca tego tygodnia na trzech ulicach– wyjaśnia Patryk Załęczny z Urzędu Miasta we Wrocławiu.

Są to ulice dojazdowe do wrocławskiego Rynku gdzie władze miasta obserwują wzmożony ruch pieszy, rowerowy i samochodowy. Z uwagi na początek roku szkolnego i akademickiego miasto wprowadza ograniczenia ruchu jeszcze przed pojawieniem się studentów. 

W związku z tym właśnie takie strefy uspokojonej prędkości do 30 km/h mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ruchu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym momencie mieszkańcy chętnie, co nas oczywiście cieszy, przesiadają się na rowery – dodaje Załęczny. 

Jak do ograniczenia podchodzą sami mieszkańcy? Czy ograniczenie prędkości dla pojazdów kołowych jest potrzebne?

W sumie nie tylko w okolicach rynku, ogółem powinny być ograniczenia– mówi mieszkanka Wrocławia, która na codzień porusza się komunikacją miejską. Inna mieszkanka wspomina jak przez Rynek jeździły autobusy, zauważa jak komfortowo i bezpiecznie można poruszać się teraz. Nikt nie jest tylko kierowcą albo rowerzystą, każdy przybiera różne role i o ile dla pieszego jest bezpieczniej w sytuacji ograniczonej prędkości tak dla kierowcy może być to problem w poruszaniu się. 

Mieszkańcy zgadzają się z decyzją, ale zwracają uwagę na brak parkingów przed centrum miasta i powolność komunikacji miejskiej. 

Ograniczenia prędkości wprowadzane przez miasto są rozwiązaniami tymczasowymi. Miasto ma plany przebudowy tych ulic, ale jak podkreśla potrzeba czasu by je zrealizować. Jak zapewnia przedstawiciel magistratu, korki nie będą się tworzyć dzięki dostosowaniu sygnalizacji świetlnej.

Oznakowania pionowe na odcinkach ograniczenia prędkości jest już montowane, natomiast oznaczenia poziome malowane będą kiedy pogoda pozwoli na takie działanie.

 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy