– Wymieniamy zadaszenie bramy wejściowej i wymieniamy pomost. To są takie inwestycje, które w zasadzie mamy szansę przeprowadzić tylko w tym momencie, kiedy ogród jest zamknięty. Szczęśliwie pogoda nam sprzyja – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.
Prace te mają za zadanie odświeżyć wygląd ogrodu oraz przygotować go do przyjęcia zwiedzających w nadchodzącym sezonie.
– O tej porze roku zamawiamy też te tekturowe bilety, który każdy dostaje nie tylko żeby wejść, ale one są tak graficznie opracowane, żeby były również na ewentualną pamiątkę. 500 tys. takich biletów właśnie przyszło do Zarządu Zieleni Miejskiej. Tak że po prostu przygotowujemy się do sezonu – mówi Marek Szempliński.
Roślinność jest tutaj pielęgnowana całorocznie. Ogród Japoński jest niezwykle bogaty w różnego rodzaju okazy roślin wywodzących się z Japonii. Rosną tutaj między innymi wiśnie japońskie, magnolie, a także różnego rodzaju japońskie drzewa i krzewy. W środku ogrodu znajduje się zbiornik wodny, gdzie z kolei mieszkają Karpie Koi, a nad nim pięknie prezentuje się mostek z ozdobnym dachem. Mieszkańcy lubią to miejsce – w samym centrum, a jednocześnie można tu odpocząć w cieniu niezwykłych drzew.
– Byliśmy kiedyś w Ogrodzie Japońskim. Teraz też mieliśmy ochotę na botanikę, ale ogród niestety zimą jest zamknięty. Bardzo nam się tam podobało, urocze miejsce.
– Byłam dawno temu. Myślimy, żeby tutaj przyjechać, ale to raczej na wiosnę.
– Jesteśmy po raz pierwszy we Wrocławiu i teraz chyba ogród jest nieczynny. W przyszłości pewnie odwiedzimy – mówią mieszkańcy i goście miasta.
Kolejny sezon w Ogrodzie Japońskim planowo rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do końca października.