Ogród społeczny na Brochowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przy Centrum Aktywności lokalnej na Brochowie powstaje ogród społeczny. Ochotnicy w pierwszej kolejności budują kompostownik, sadzą tulipany oraz wysiewają łąkę kwietną.

Brochowski ogród społeczny powstaje w ramach projektu Food Shift 2030, który łączy kilka miast, między innymi Wrocław. Zakłada on propagowanie idei ogrodów społecznych wśród mieszkańców miast.

Przychodzimy tutaj pomagamy. Dzieją się różne inicjatywy, o których się dowiadujemy i współpracujemy jako mieszkańcy z fundacją i centrum– mówi Mateusz Walczak, mieszkaniec osiedla Brochów.

Przy powstaniu ogródka zaangażowane są również młodsi mieszkańcy Brochowa. Dla nich jest to nie mniej ciekawe wydarzenie.

Zaczęłam sadzić zioła i kwiaty. Mnie się bardzo podobają różne ogrody – mówi Jagódka, mała mieszkanka Brochowa.

Zbijamy kompostownik ze starych palet. Będzie on służył do zbierania odpadków biologicznych. Przyjemnie jest podziałać razem z sąsiadami– mówi Krzysztof Drążek, mieszkaniec Brochowa.

Oprócz kompostownika mieszkańcy chcą również zbudować ładne drewniane doniczki na kwiaty ewentualnie ul.

Od dawna marzyliśmy o takim ogrodzie społecznym, o miejscu, które by służyło edukacji dzieci oraz mogłoby być przestrzenią dla spotkań. Docelowo pragniemy zrobić tutaj takie miejsce, gdzie rzeczywiście będzie więcej roślin, które można będzie zjeść, ale bardzo nam też zależy na walorze edukacyjnym – mówi Agata Fogler z fundacji Made in Brochów .

Tego typu inicjatywy społeczne bardzo jednoczą ludzi. Nie wykluczone, że takich ogrodów na terenie Wrocławia będzie powstawać co raz więcej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy