Ogród terapeutyczny na terenie ZSP 8 gotowy. Ma pomóc w rozwoju dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 przy ul. Składowej we Wrocławiu powstał ogród sensoryczny. Jest to przestrzeń, która umożliwi uczniom kontakt z przyrodą w formie dobrej zabawy. Ogród został podzielony na specjalnie urządzone strefy i ma charakter terapeutyczny.

Otwarcie ogrodu, nie przez przypadek, odbyło się 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka. 

Ogród sensoryczny był takim naszym marzeniem od 3 lat. Bardzo długo czekaliśmy na to. U podłoża ogrodu sensorycznego kryje się hortiterapia, czyli terapia ogrodem, która nawiązuje do naszej potrzeby kontaktu ze środowiskiem, z przyrodą – mówi Renata Kałwa, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 we Wrocławiu.

Taki ogród jest odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy uczęszczają do placówek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8, czyli uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 im. Wandy Rutkiewicz i Przedszkola nr 97.

U nas w szkole uczą się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Więc wychodzimy non-stop z nowymi pomysłami, wspierając nasze dzieci w terapii, ale też wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom – mówi Renata Kałwa.

Miejsce jest bardzo klimatyczne. Każda strefa ma swój urok i określoną funkcję. Można tutaj boso przejść drewnianą ścieżką, która została wypełniona kamieniami, szyszkami i korą ogrodową, odpocząć w drewnianych domkach lub pobawić się przy kuchni błotnej. Budowę ogrodu swoim patronatem objął prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk.

Tak chcemy zmieniać wrocławskie placówki oświatowe. Ważne jest oczywiście to, co jest w środku, to jest najważniejsze, ale ważne jest także otoczenie, ważny jest klimat. Takie miejsca właśnie jak to, są o takim klimacie – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Fajnie, bardzo mi się podoba. Fajne przeszkody, można zrelaksować się i pobawić się w małego kucharza.

Fajnie jest. Podobają mi się ścieżki, a najbardziej szyszki, bo to boli, i kamienie. Ogólnie jest fajnie, bo można też się zrelaksować. 

Super jest. Są różne atrakcje. Mi się podoba ścieżka z grą i z przeszkodami.

Bardzo mi się podoba. Najbardziej podoba mi się ścieżka z grą i jest taki fajny tor przeszkód. – Czyli podoba ci się tutaj? – Tak. – Będziesz tu przychodził?Tak.

Jest bardzo fajnie. Najbardziej mi się podoba ścieżka z kamieniami.

Ten ogród jest dla dużych i małych dzieci. – Dlaczego? Co tutaj tobie najbardziej się podobało? – Na przykład różne gry, które są narysowane na chodniku oraz ścieżki, którymi można chodzić na boso – mówią uczniowie.

Wydarzeniami towarzyszącymi otwarciu ogrodu sensorycznego były także: 25-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 58, patronką której jest Wanda Rutkiewicz oraz otwarcie placu zabaw dla przedszkolaków. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy