Ojeja! Premiera w Teatrze Lalek

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
"Ojeja" to pierwszy spektakl, który zostanie odegrany na deskach Teatru Lalek po pandemicznej przerwie. Pracownicy zauważają duże zainteresowanie repertuarem, co świadczy o tym, że stęskniona wrocławska widownia z chęcią odwiedzi swoje ulubione instytucje kulturalne. Jakim spektaklem jest "Ojeja"?

– Na pewno familijny od lat 6 do 106. Będą piękne kostiumy autorstwa Matyldy Kotlińskiej i piosenki. Nie będzie ich dużo, ale mamy kilka piosenek z muzyką Grzesia Mazonia w wykonaniu niezastąpionych aktorów Teatru Lalek – mówi Maria Wojtyczko, współtwórczyni spektaklu Ojeja.     

– Ta premiera odbędzie się 6 marca, miejmy nadzieję, że już na żywo, miejmy nadzieję, że te obostrzenia nie wrócą. Jeżeli powrócą, to jesteśmy gotowi zaprezentować premierę online – mówi Jakub Krofta, dyrektor artystyczny w Teatrze Lalek.  

Mimo że Ojeja opowiada o trudnej relacji ojca i córki, nie jest kierowany jedynie do nastolatków. Twórcy spektaklu podkreślają, że ci najmłodsi, jak i najstarsi odnajdą w tej historii cząstkę siebie. 

Ten spektakl będzie świetnie się sprawdzać dla dużo młodszej widowni, także zapraszamy wszystkich widzów od 6 roku życia i oczywiście ich rodziców, bo staramy się te spektakle robić tak, żeby dorosły widz się nie nudził – mówi Jakub Krofta.

Stworzenie sztuki to niemałe wyzwanie zarówno dla reżyserów, jak i aktorów. Ci z Teatru Lalek wydają się ekspertami w docieraniu do jak najszerszej widowni. 

Dla aktorów największym wyzwaniem jest to, że wszyscy ciągle są na scenie i to jest takie przedstawienie, które oprócz tego, że ma tekst – z którym zaczęliśmy próby miesiąc temu – to ten spektakl tworzy się też na próbach. To nie jest inscenizacja tekstu – mówi Maria Wojtyszko.

Spektakl Ojeja będzie mieć premierę 6 marca. Bilety dostępne są na stronie internetowej Teatru, jak i stacjonarnie – w kasie biletowej.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy