Oko w oko z dzikimi zwierzętami czyli muzeum Tajemniczy Las w Bukowcu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jaką tajemnicę skrywa las, jaką funkcję pełnią liście, jak wyglądają zwierzęta w swoim naturalnym środowisku i jaka jest historia łowiectwa? Tego wszystkiego możemy się dowiedzieć w Muzeum Tajemniczy Las w Bukowcu. W Muzeum możemy słuchać i naśladować odgłosy przyrody oraz przyglądać się dzikim zwierzętom w ich naturalnym środowisku.

Muzeum Tajemniczy Las to oferta dla wszystkich, młodszych i starszych. Szczególnie dla rodzin bardzo fajnie mamy to zorganizowane, żeby można było zobaczyć na niższym poziomie dla tych najmniejszych, ale  też są informacje i eksponaty na wyższych poziomach, także dla każdego coś miłego. Mamy stanowiska interaktywne, gdzie możemy się i pobawić, i dowiedzieć czegoś więcej o zwierzętach, o naturze, o drzewach i roślinach leśnych. Mamy też historię łowiectwa, czyli troszeczkę już pewnie dla starszych w kolejnej części muzeum. Tu są bardziej eksponaty nieruchome, gabloty, informacje i zwierzęta, i trofea zawieszone na ścianach — mówi Iwona Nowakowska, pracowniczka Bukowiec Folwark Park.

Na najmłodszych gości czeka interaktywny staw, do którego można wskoczyć oraz kioski edukacyjne, dzięki którym poprzez zabawę można zapamiętać ciekawostki przyrodnicze Kotliny Jeleniogórskiej. 

Chciałam serdecznie państwa zaprosić do muzeum, dlatego że jest to wspaniała zabawa nie tylko dla dzieci, ale dla dorosłych. Interaktywny Hubert oprowadzi was tutaj i zapozna z niektórymi tajemnicami, które skrywa jeszcze las. Możecie oko w oko spotkać się z dzikiem bądź z sarenką, co w lesie może nie być zbyt bezpieczne. – dodaje Cecylia Michałowska, dyrektora marketingu i sprzedaży.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy