OP ENHEIM wspiera młodych artystów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
OP YONUG to projekt, który ma za zadanie promować młodych twórców z Dolnego Śląska. Pierwsza wystawya otworzyła się 20 sierpnia, a obejrzeć ją można w przestrzeniach OP ENHEIM.

Pomysł wziął się stąd, że w trakcie pandemii stwierdziłyśmy wspólnie z zespołem, że dobrze będzie wesprzeć młodych artystów, młodych twórców z Dolnego Śląska, z Wrocławia, którzy znaleźli się w nieciekawej bądź trudnej sytuacji w czasie pandemii. To była pierwsza rzecz, którą chciałyśmy osiągnąć – mówi Agnieszka Smutek zajmująca się promocją projektu.

Zgłoszenia napływały z całego Dolnego Śląska – było ich aż 65. Spośród nich wybrano pięciu młodych, progresujących artystów sztuk wizualnych. Autorem pierwszej wystawy, którą możemy podziwiać jest Oktawian Jurczykowski. „Czerwień ciemniejsza na czarnobiałych zdjęciach” oparta jest na postaci Józefa Piłsudzkiego. 

Było to związane z moim zainteresowaniem wszechobecnością Józefa Piłsudzkiego w Polsce. Od 100 lat będzie on postacią, która nie wychodzi z polskiej kultury, z polskich domów – opowiada o swojej wystawie Oktawian Jurczykowski. 

Pierwsza wystawa, czyli Oktawian Jurczykowski, jest otwarta od 20 sierpnia do 6 września. Pozostała trójka będzie miała jednocześnie indywidualne prezentacje od 17 września do 6 października – informuje Agnieszka Smutek.

Jednym z kryteriów wyboru artystów do projektu PO YOUNG był ich młody wiek – żaden z twórców nie przekroczył 35 roku życia. Czym kierował się Oktawian Jurczykowski kreując swoją wystawę?

Pracując nad tą wystawą nie chciałem krytykować czy obrażać osób, które są związane z Piłsudzkim, ale też nie chciałem go wychwalać. Chciałem stworzyć trochę neutralny portret – mówi artysta. 

Kiedy zatem można zwiedzać przestrzenie galerii?

Od poniedziałku do piątku od 11.00 do 15.00. Prosimy o zgłaszanie nam wcześniej chęci wizyty mailowo, telefonicznie bądź przez facebooka – czyli jak komu wygodnie. Potrzebujemy takiej informacji wcześniej, żeby zdezynfekować przestrzeń i wszystkie potrzebne rzeczy – dodaje Agnieszka Smutek.

Efekty pierwszej edycja projektu OP YOUNG będzie można podziwiać do października. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy