Open Air Festiwal. Younak Circus zawita do Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Znajdujemy się na placu przed Centrum Kultury Agora. To właśnie tutaj już w sobotę 18 września odbędzie się widowisko z udziałem artystów ze Słowacji. Na uczestników czeka między innymi opowieść o słowackim Juraju Janosiku. Wydarzenie jest bezpłatne, zaproszony jest każdy, a odbędzie się ono w ramach Open Air Theatre Festiwal.

Tegoroczna edycja Open Air Theatre Festiwal rozpoczęła się już w czerwcu i ma charakter międzynarodowy. 

Czerwcowy weekend Open Air Theatre Festiwal znakomicie nam się udał. Zapraszaliśmy teatr V.O.S.A z Czech, bardzo znany, rozpoznawalny i bardzo spektakularny oraz węgierskiego, ulicznego artystę pod nazwą Social Salto – mówi Aneta Młyńska-Wójcik, Centrum Kultury Agora.

Widowisko, które artyści ze Słowacji zaprezentują przed Centrum Kultury Agora, nosi tytuł Younak Circus. Przedstawienie łączy w sobie elementy teatru współczesnego, komedii, cyrku i folkloru.

Zaprezentuje się kilkunastu znamienitych artystów z całej Europy. Będzie mnóstwo akrobacji, będzie mnóstwo sztuczek cyrkowych, humoru, wspaniałe zwroty akcji, słowacka ludowość postawiona na głowie, trochę tańca nowoczesnego, trochę tańca słowackiego tradycyjnego. Myślę, że to będzie bardzo ciekawy miks – mówi Aneta Młyńska-Wójcik.

Cyrkowe widowisko ze Słowacji będzie swoistym podsumowaniem festiwalu. To jednak nie wszystko. W ramach wrześniowego podsumowania odbędą się także warsztaty dla artystów, którzy w ramach festiwalu zgłosili się do udziału w tygodniowej rezydencji we Wrocławiu. Jej celem jest stworzenie unikatowego projektu bazującego na ich doświadczeniach i pomysłach.

W ramach festiwalu Open Air Theatre Festiwal przygotowaliśmy też rezydencje artystyczne, na które nabór ruszył już w kwietniu. Zgłosiło się do nas bardzo dużo ciekawych artystów, między innymi akrobaci, muzycy i tancerze. Łącznie przyjedzie do nas 14 osób, które od 12-18 września wezmą udział w tygodniowej rezydencji artystycznej. Wspólnie z reżyserką performansu Adą Tabisz zaprezentują na koniec rezydencji swój artystyczny punkt widzenia na temat zmian klimatu i zmian środowiskowych – mówi Magdalena Sadek-Fonseca, Centrum Kultury Agora.

Wydarzenie odbędzie się 18 września o godzinie 20.00 na parkingu przed Centrum Kultury Agora. Co ważne, wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy podkreślają, że na uczestników czeka ogromna dawka humoru i niezapomnianych wrażeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.openairtheatrefestival.com.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy