Open Air Theatre Festival – CK Agora zaprasza artystów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Młodzi artyści z Polski, Węgier, Czechy i Słowacji połączą siły podczas Open Air Theatre Festival. Centrum Kultury Agora na wrocławskiej Różance po raz pierwszy zaprasza do projektu cyrkowo-teatralnego.

W zeszłym roku otrzymaliśmy grand z międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Nasza aplikacja zdobyła pierwsze miejsce w Polsce, jeśli chodzi o dotację finansową i dlatego przygotujemy we Wrocławiu międzynarodowy festiwal sztuki teatralnej i cyrkowej, na który zaprosimy naszych partnerów z krajów Grupy Wyszehradzkiej – mówi Magdalena Sadek z Centrum Kultury Agora.

Do Festiwalu zaproszono: Teatr V.O.S.A, z Czech, YOUNAK ze Słowacji, The Winged Dragons Theatre z Węgier i Teatr Biuro Podróży z Poznania. Teatralni i cyrkowi artyści cały czas mogą się zgłaszać. Wystarczy posługiwać się językiem angielskim i być przed 26. rokiem życia.

Do 14 maja prowadzimy open call dla wszystkich młodych twórców teatralnych. Czekamy na zgłoszenia od aktorów, tancerzy, muzyków i osób, które interesują się sztuką cyrkową. To oni wezmą udział w tygodniowej rezydencji – dodaje Magdalena Sadek z Centrum Kultury Agora.

 – Rozpoczną go już wspomniane rezydencje oraz warsztaty scenograficzne z reprezentantami Węgier z teatru the Winged Dragons, które potrwają cztery dni – wyjaśnia Anna Borowska z Centrum Kultury Agora.

Warsztaty zakończy mini parada po ulicach Wrocławia. Piątego dnia festiwalu przed Centrum Kultury Agora stanie scena.

Niesamowite widowisko plenerowe, opowiadające o bohaterze narodowym Słowacji – Janosiku. Tutaj w Polsce także wszyscy go znają – dodaje Anna Borowska z Centrum Kultury Agora.

Cały festiwal zakończy się na wrocławskim rynku. Ostatniego dnia artyści przedstawią performance, nad którym będą pracowali cały tydzień.

Zaprezentuje się teatr z Węgier, wspomniany The Winged Dragons w spektaklu „Święty Grzegorz i Smok”. To jest przedstawienie, które bazuje na folklorze węgierskim, także poznamy trochę ich kultury – tłumaczy Anna Borowska z Centrum Kultury Agora.

Poznanie innych kultur to główny cel całego projektu.

Myślę, że jest to niepowtarzalna okazja i wspólne stworzenie unikalnej produkcji teatralnej, łączącej wiele dziedzin – teatru, sztuki cyrkowej i sztuk performatywnych – podkreśla Magdalena Sadek z Centrum Kultury Agora.

Żeby chociaż zaczerpnąć i poznać te teatr, który jest zupełnie inny w każdym kraju. Aspekty teatralne bardzo się od siebie różnią. Inaczej pracują Polacy, a inaczej osoby z zagranicy. Warto zobaczyć, jak prezentują się Węgrzy, Czesi, a jak Słowacy – podsumowuje  Anna Borowska z Centrum Kultury Agora.

Open Air Theatre Festival potrwa od 14 do 20 czerwca.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy