Opera daje oddech. Darmowe warsztaty po COVID

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Opera daje oddech” to nowe bezpłatne warsztaty skierowane do osób, który przebyły COVID-19, a teraz borykają się z problemami oddechowymi. Na miejscu można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy i nauczyć się poprawnie oddychać.

Praca z oddechem, zajęcia ruchowe, ćwiczenia mięśni twarzy, a wszystko przy dźwiękach fortepianu. Artyści z Opery Wrocławskiej chcą w ten sposób pomóc osobom po koronawirusie, które do dziś borykają się z problemami oddechowymi.

– Rzeczywistość jest pandemiczna. Naszych melomanów, ale także artystów dotyczy ta choroba, a my możemy pomóc, bo oddychanie całą powierzchnią płuc używając do tego toru przeponowego, to jest nasza specjalność, więc chcemy się podzielić naszymi umiejętnościami – mówi dyrektorka Opery Wrocławskiej, Halina Ołdakowska.

– To jest coś kolorowego, nietuzinkowego, ale to jest stworzone w oparciu o wiedzę medyczną. Opera, czyli inicjatorzy tego projektu wspólnie opracowali rozwiązania z lekarzami, którzy pracują w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, które od samego początku mierzy się ze skutkami pandemii – podkreśla Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Celem warsztatów jest m.in. zlikwidowanie trudności oddechowych i poprawienie komfortu codziennego funkcjonowania. Akcja prowadzona jest we współpracy z Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, którego specjaliści będą czuwać nad jej realizacją.

– Dzięki inicjatywie Opery Wrocławskiej możemy spróbować takich innych technik, które będą prowadzić do usprawnienia pracy przepony i w związku z tym do lepszego wykorzystania układu oddechowego – Maciej Mraz, dział fizjoterapii Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc.

Warsztaty będą się odbywać trzy razy w tygodniu i poprowadzą je pracownicy Opery Wrocławskiej. Do programu „Opera daje oddech” można już się zgłaszać.

– Na warsztaty można się zapisać poprzez e-mail opera@opera.wroclaw.pl lub telefonicznie pod numerem: +48 71 370 88 84 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16) – mówi Bożena Ślabska, Opera Wrocławska.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy