Opera Młodych czyli bezcenne doświadczenie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Opera Młodych to projekt, w ramach którego młodzi adepci sztuki operowej zyskują niezbędne doświadczenie. Opera zyskuje natomiast powiew świeżości.

Opera Młodych to pewna wersja studia operowego. Profesjonalne studio polega na tym, że rok albo dwa ćwiczy się z profesorami języki obce, pracuje się z dyrygentami, ale w klasie. Stwierdziliśmy, że pójdziemy krok dalej – mówi Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej. 

W premierowych spektaklach biorą udział nawet dziewiętnastolatkowie, którzy – tak jak aktorzy z dużo większym doświadczeniem – pracują między innymi z orkiestrą, dyrygentem i reżyserem. 

Znalazłam się tutaj dzięki programowi Opera Młodych. Pan Mariusz Kwiecień przyjechał na zajęcia do Akademii Operowej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej i zaproponował mi rolę. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ to mój debiut operowy. Nigdy wcześniej nie występowałam w prawdziwej operze. Jest to ogromne wyzwanie, ale też wielka radość – mówi Zuzanna Nalewajek, uczestniczka programu Opera Młodych. 

Młodzi śpiewacy operowi zyskują w ten sposób bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłej pracy. Co zyskuje Opera?

Dokładnie tyle samo, co młodzi. Oni dostają doświadczenie, my dostajemy świeżość, młodość, jakość niezmąconą rutyną życia operowego. Przychodzą z ogromnym potencjałem, ogromną chęcią, bezkompromisowo oddają się bez reszty byciu na scenie – mówi Mariusz Kwiecień. 

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy