Opera Wrocławska: powraca „Madame Butterfly”, „Halka”, „Poławiacze pereł”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nowy sezon artystyczny w Operze Wrocławskiej zaczął się na dobre. Przypomnijmy, że na początku października miała swoje miejsce premiera „Czarodziskiego Fletu w Breslau” Mozarta, do której dialogi po polsku napisał Marek Krajewski. Ale to nie koniec jeszcze nowości w Operze Wrocławskiej. W międzyczasie tutaj szykują się inne ciekawe rzeczy. Między innymi pod koniec października w Operze Wrocławskiej odbędzie się koncert Jakuba Orlińskiego, jednego ze znanych artystów na całym świecie, który postanowił zacząć swoją trasę koncertową akurat od Wrocławia.

Koncert odbędzie się już 24 października o godzinie 19.00. Wszystkie bilety zostały wyprzydane z dużym wyprzedzeniem. 

Jest to najwyższy możliwy głos męski, który naśladuje właściwie sopran. Tę muzykę, przez swoje podejście w ogóle do świata, pokazuje nam zupełnie inaczej. Jego interpretacja jest bardzo oryginalna, specjalizuje się w muzyce barokowej, ogólnie muzyce dawnej. Jesteśmy dumni, szczęśliwi, że właściwie tą trasę koncertową pod nazwą „Beyond”, no właśnie zaczyna w naszym teatrze – mówi Tomasz Janczak, dyrektor Opery Wrocławskiej.

W najbliższy piątek 20 października do repertuaru Opery Wrocławskiej wraca między innymi Madame Butterfly Giacoma Pucciniego.

27-29 października oraz 2 listopada zapraszamy państwa na jedno, w mojej ocenie, z najpiękniejszych requiem. Będzie to requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, zaaranżowany jako właściwie spektakl baletowy, ponieważ cały balet Opery Wrocławskiej wystąpi w choreografii Jacka Tyskiego wraz z śpiewakami chórem i orkiestrą Opery Wrocławskiej – mówi Tomasz Janczak.

W listopadzie powraca także „Halka” Stanisława Moniuszki, „Kopciuszek” Gioacchina Rossiniego oraz „Poławiacze pereł” Georgesa Bizeta.

Jeśli chodzi o grudzień wracamy do kochanej przez publiczność Carmen, spektakle Mikołajkowe, to będą specjalne spektakle premierowe. Oczywiście nie zabraknie koncertów kolędowych, będą różne, będą kameralne, przygotowane przez naszych solistów, będą kolędy, oczywiście zaśpiewane przez nasz wspaniały chór. No i wszyscy oczywiście przygotowujemy się powoli do koncertów sylwestrowych – mówi Tomasz Janczak, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Na stronie Opery Wrocławskiej jest już również dostępny repertuar od stycznia do marca 2024, gdzie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy