Opera Wrocławska rozpoczyna nowy sezon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Opera Wrocławska za chwilę rozpocznie nowy sezon. Już w najbliższą sobotę, 2 września, odbędzie się Uroczysta Gala Inauguracyjna. Oprócz tego w nowym sezonie można będzie również zobaczyć "Czarodziejski flet" Mozarta w nowej odsłonie.

Uroczysta Gala oficjalnie rozpocznie 78. sezon polskiej sceny operowej we Wrocławiu. Koncert odbędzie się także w niedzielę 10 września o godzinie 19.00.

– Zaprezentujemy bardzo szeroki repertuar. Będziemy się opierać tylko i wyłącznie na naszym znakomitym zespole. Wystąpią wszyscy soliści, chór, orkiestra i znakomity balet Opery Wrocławskiej – mówi Tomasz Janczak, dyrektor Opery Wrocławskiej.

– Gala inaugurująca nowy sezon Opery Wrocławskiej, to z jednej strony zapowiedź repertuarów i naszych planów repertuarowych. A z drugiej strony, to pewnego rodzaju nasze marzenie i nasza tęsknota. Królować będzie włoski repertuar „Bel canto” i „Weryzm”, bardzo dużo muzyki Giuseppe Verdiego, Gaetana Donizettiego, Giacoma Pucciniego – mówi Adam Banaszak, kierownik muzyczny Opery Wrocławskiej.

Z kolei 1 października Opera Wrocławska zaprasza na pierwszą pełnowymiarową premierę „Czarodziejskiego fletu w Breslau”.

– Będzie to połączenie pracy i pomysłów pana dyrektora Znanieckiego, który będzie reżyserem tego spektaklu i Marka Krajewskiego, znanego wrocławskiego pisarza, który w swoich książkach, kryminałach opisuje stary mroczny Wrocław, czyli przeniesienie baśni Mozarta właśnie w czasy starego Wrocławia – mówi Tomasz Janczak, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Wszystkie postacie znane nam z libretta Emanuela Schikanedera i dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, zyskały tutaj pewnego rodzaju nowej odsłony, nowych imion i nowych kontekstów. Więc przenosimy tę walkę między mrokiem i światłością w atmosferę podrzędnych lokali, nocnych klubów i półświatka dwudziestolecia międzywojennego w Breslau – mówi Adam Banaszak, kierownik muzyczny Opery Wrocławskiej.

– Do końca roku kalendarzowego na pewno usłyszymy „Carmen”, „Madame Butterfly”, „Halkę”, wspaniałe balety „Don Juana”, repertuar jest zróżnicowany. Na pewno każdy do końca roku znajdzie dla siebie coś interesującego. Kończymy rok i zaczynamy nowy Wielką Galą Sylwestrową z muzyką, opartą o operę włoską. Tak że zapraszamy serdecznie, na pewno każdy znajdzie, tak jak powiedziałem, coś dla siebie w Operze Wrocławskiej.  mówi Tomasz Janczak, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy